ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است و دانشگاه های این کشور در حوزه های مختلف رتبه‌های بالایی را کسب کرده اند. با تحصیل در مراکز معتبر آموزشی کانادا هم شرایط شغلی آینده خود را فراهم می‌کنید و هم امکان اقامت موقت در این کشور را خواهید داشت. اگر قصد مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل را دارید باید ویزای تحصیلی کانادا (که در گروه ویزای موقت دسته بندی میشود) را داشته باشید. ویزای تحصیلی کانادا به دو بخش ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم میشود، که ویزای دانشجویی مخصوصا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان قبولی بیشتری دارد.

اولین و مهمترین شرط اخذ ویزای تحصیلی کانادا ، کسب پذیرش از یکی از مدارس، دانشگاهها یا موسسات آموزش عالی مورد قبول اداره مهاجرت و شهروندی کانادا است؛ پس از دریافت نامه پذیرش از موسسه مورد نظر، وارد روند اخذ ویزای کانادا خواهید شد .


مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا شامل چه مواردی میشود؟

1. نامه پذیرش از یک مرکز آموزش معتبر

2. پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار

3. شناسنامه

4. دو قطعه عکس با زمینه روشن مربوط به سه ماه اخیر (پشت نویسی شده)

5. گواهی بانکی و اسناد دارایی (نشان دهنده تمکن مالی)

6. مدارک تحصیلی گذشته (گواهی پابان دوره و ریزنمرات)

7. تاییدیه پرداخت شهریه تحصیلی

8. نامه های سابقه کاری و بیمه

9. فرم‌های درخواستی

10. مدرک زبان معتبر (آیلتس-تافل)


علاوه بر مدارک ارائه شده ، متقاضی باید شرایطی داشته باشد تا ویزای تحصیلی کانادا به او تعلق گیرد؛ البته در بعضی از موارد ارائه مدارک اجباری نیست. گاهی ممکن است از متقاضیان مدارکی برای شرایط زیر بخواهند :

·         عدم سوءپیشینه

·         سلامتی جسمی و روحی

·         اثبات ترک کانادا پس از اتمام تحصیل

·         برنامه های تحصیلی درست و قانع کننده


نکته:

رشته درخواستی شما باید با سابقه تحصیلی گذشته یا زمینه کاری‌تان مرتبط باشد.

فاصله بین پایان تحصیل شما و زمان درخواست ویزای تحصیلی ، کوتاه باشد.

دوره ی آموزشی که کمتر از شش ماه طول بکشد احتیاجی به ویزای تحصیلی ندارد.


افراد زیر میتوانند در زمان حضور در کانادا درخواست ویزای تحصیلی کنند :

دانش آموزان یا دانشجویانی که قبلا ویزای تحصیلی کانادا را داشتند و مجددا می‌خواهند در مقطع دیگری ادامه تحصیل بدهند.

بستگان افرادی که دارای ویزای تحصیلی یا ویزای کار موقت هستند.

کسانی که از طریق ویزای کار کانادا در این کشور اقامت دارند.


هزینه های ویزای تحصیلی کانادا :

طبق قوانین کشور کانادا علاوه بر هزینه شهریه دانشگاه، باید 10هزار دلار برای تامین هزینه زندگی در طول سال داشته باشید. (ماهی 833 دلار) البته برای ایالت کبک این مبلغ 11هزار دلار برای یک سال است.

اگر یکی از وابستگان قصد اقامت به همراه شما را دارد، 4هزار دلار نیز برای او و برای وابستگان دیگر هرکدام 3هزار دلار نیاز است. (در کبک عضو اول خانواده 5100 و دیگر اعضا 5125 دلار).

هزینه دریافت ویزای تحصیلی کانادا 150 دلار و برای استان کبک 110 دلار و هزینه انگشت نگاری برای افراد بالای 14 سال 85 دلار میباشد؛ این هزینه ها به حساب اداره مهاجرت و شهروندی کاناد واریز میشوند.

تمامی مبالغ به دلار کانادا ذکر شده است.


روند درخواست ویزای تحصیلی کانادا به چه صورت است ؟

درصورتی که مدارک شما کامل باشد، پس از ثبت درخواست ویزای تحصیلی ، باید وقت سفارت دریافت کنید و برای انجام انگشت نگاری به یکی از کشورهای اطراف (ترکیه، امارات، ارمنستان، آذربایجان یا گرجستان) بروید. پروسه ی گرفتن وقت سفارت و انجام انگشت نگاری چیزی حدود یک ماه زمان میبرد و پس از آن باید منتظر اعلام نتیجه از سمت سفارت کانادا بمانید. در این زمان ممکن است از شما درخواست مدارک دیگری مانند مدارک پزشکی بکنند که به زمان دریافت ویزا اضافه خواهد شد. بعد از تایید مدارک و انجام انگشت نگاری بین 3 هفته تا 3 ماه زمان احتیاج است تا سفارت کانادا نتیجه درخواست شما را اعلام کند.

در صورتی که نتیجه اعلام شده به فرد متقاضی مثبت باشد، ابتدا یک ویزای موقت کانادا برای او صادر میشود تا امکان ورود به کشور را داشته باشد. علاوه بر مشاوره و خدمات قبل از اخذ ویزا ،  با خدمات پیکاپ ویزا نمایندگان پلیکان توریسم به سفارت کانادا در کشور مورد نظر رفته و ویزای شما را تحویل میگیرند. پس از آن در بدو ورود به کانادا ، ویزای تحصیلی برای شما صادر میشود، که مدت زمان اعتبار آن، طول دوره تحصیلی به علاوه 90روز است. اگر تحصیلاتتان زودتر از زمان مشخص شده تمام شود، 90روز پس از زمان خاتمه تحصیل اجازه ی اقامت در کانادا را دارید. اما اگر در طول دوره مشخص شده نمیتوانید تحصیلاتتان را به اتمام برسانید باید قبل از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی تان درخواست تمدید ویزا بدهید.


کار در زمان ویزای تحصیلی کانادا با چه شرایطی امکان پذیر است؟

اگر دانشجوی تمام وقت یکی از دانشگاههای معتبر کانادا هستید، میتوانید در همان مجموعه بدون نیاز به مجوز به صورت نیمه وقت کار کنید. اما اگر تمایل به کار در خارج از محیط دانشگاه را دارید باید تمامی شرایط زیر را داشته باشید :

·         یک ویزای تحصیلی که در آن قید شده باشد شما اجازه کار خارج از دانشگاه را دارید

·         دانشجوی تمام وقت یکی از موسسات آموزشی معین شده باشید

·         شروع به تحصیل کرده باشید

·         برنامه تحصیلی تان حداقل 6ماه طول بکشد و در نهایت یک مدرک یا گواهی بگیرید

·         شماره بیمه اجتماعی SIN داشته باشید

·         عضوی از یک برنامه آموزشی مبتدی یا حرفه ای مورد تایید در مقطع پس از دبیرستان باشید.

اگر شما دانشجوی نیمه وقت باشید، میتوانید کار خارج از دانشگاه داشته باشید اما باید علاوه بر شرایط بالا شرایط زیر هم داشته باشید:

·         در ترم آخر برنامه تحصیلی تان باشید

·         تا قبل از ترم آخر دانشجوی تمام وقت بوده باشید

·         برای اتمام برنامه تحصیلی تان احتیاج به دوره تمام وقت ندارید


تمامی افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند و همچنین افراد دارای ویزای تحصیلی یا ویزای کار کانادا ، برای اقدام به کار باید شماره بیمه اجتماعی (Social insurance number) یا SIN داشته باشند. شماره بیمه اجتماعی یک شماره 9رقمی است که دولت کانادا برای شروع به کار به شما میدهد. برای اخذ شماره بیمه اجتماعی باید یکی از این شرایط را در مجوز تحصیل خود داشته باشید:

·         اجازه کار 20 ساعت در هفته خارج از دانشگاه یا بصورت تمام وقت در تعطیلات

·         اجازه کار در داخل و خارج از دانشگاه با رعایت شرایط مشمول

اگر پس از زمان اتمام تحصیل تمایل به کار در کانادا را دارید، باید قبل از اتمام ویزای تحصیلی کانادا تقاضای ویزای کار کنید یا برنامه ی تحصیلی جدیدی شروع کرده و ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید.


دلایل رد ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

·         عدم اثبات تمکن مالی برای هزینه زندگی در دوران تحصیل

·         قانع نشدن مامور ویزا که هدف اصلی شما در کانادا تحصیل است

·         عدم ارائه مدارک درست و کامل

·         قانع نشدن مامور ویزا درمورد ترک کانادا پس از تمام دوره تحصیل


تحت هر شرایطی اگر با درخواست ویزای تحصیلی شما موافقت نشد، دلیل آن در نامه ای برای شما ارسال میشود.

برای اجتناب از ریجکت (Reject) شدن درخواست ویزای تحصیلی خود با برخورداری از مشاوره مناسب با تیم مشاوره پلیکان توریسم، میتوانید ویزای تضمینی کانادا را در کوتاه ترین زمان ممکن کسب کنید. ناگفته نماند که هر چه شرایط متقاضی بهتر باشد (مواردی مانند: تمکن مالی و گردش حساب بانکی، اسناد ملکی، سوابق شغلی یا تحصیلی مناسب و ...) احتمال دریافت ویزای وی بیشتر و روند آن سریعتر و بهتر پیش می رود.


پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

رتبه بندی که در اینجا ذکر می شود، به طور قطع ارائه دهنده ی بهترین مشاغل این کشور در سال 2018 است. ما با استفاده از فرمول خاص خود و همچنین داده های موجود در Statistics Canada و Employment & Social Development Canada،
پارک گلدن گیت

پارک گلدن گیت

در این متن در خصوص پارکی معروف در آمریکا توضیح خواهیم داد. در گستره عظیمی که به پارک گلدن گیت معروف است،از پارک مرکزی نیویورک هم بزرگ تر میباشد.شما میتوانید با مطالعه این مقاله اطلاعتی را در خصوص پارک گلدن گیت سان فرانسیسکو کسب کنید.
شهرها و مکان های دیدنی کانادا

شهرها و مکان های دیدنی کانادا

مناظر هیجان انگیز، شهر های پر جنب و جوش و فضای صمیمانه، همه و همه کانادا رابه یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی تبدیل کرده است. این کشور به عنوان بزرگترین کشور در آمریکای شمالی، سرزمینی عظیم همراه با کوه های با شکوه، سواحل دیدنی و جذاب، جنگل های بکر، چمنزار های بزرگ و تندرا های قطبی می باشد
هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان

دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا نیازمند برنامه ریزی و ارائه تعهد مالی هستند. در اینجا ما به مواردی اشاره می کنیم که در برآورد کردن هزینه ها به شما می تواند کمک کند.