مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا عنوانی است که این روزها بسیاری از علاقه مندان به زندگی و اقامت کانادا به آن می اندیشند و درباره آن جستجو می کنند. چه در وب سایت های اینترنتی و چه در آگهی های تبلیغاتی. چرا که بسیاری از جوانان و یا خانواده ها به به مهاجرت کانادا علاقه مند هستند و یا بسیاری از افرادی که گزینه های متعددی جهت مهاجرت از کشورمان را در نظر دارند، به دلایل متعددی زندگی در کانادا را به عنوان یکی از اولویت های خود در نظر می گیرند. از چند دهه پیش که ایرانیان به تدریج با کشور کانادا آشنا شدند به مرور زمان عده بیشتری از هموطنان مان به قصد تحصیل و یا مهاجرت به آن کشور سفر کردند و امروزه کانادا یکی از مهمترین و محبوب ترین مقصدهای مهاجرت ایرانیان است. 

ویزا کانادا مانند بسیاری از کشورهای جهان دارای انواع مختلفی است از جمله: ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای مهاجرت، ویزای استارتاپ، ویزای ترانزیت و غیره.

اما در حال حاضر به دلایل متعددی هر ساله بسیاری از افراد از سراسر جهان از جمله کشورمان ایران جهت مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت آن کشور اقدام می کنند. کانادا به دلیل شرایط بسیار مناسب زندگی سالهاست که در نظرسنجی ها و بررسی های کارشناسان، هر ساله به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان جهت زندگی اعلام می شود و شهرهای معروف و بزرگی مانند مونترال، تورنتو و یا ونکوور معمولا جزو شهرهای برتر جهان جهت زندگی قرار می گیرند. 

اما مهاجرت به کانادا متاسفانه پروسه ایست که سختی ها و گاه دردسرهای زیادی دارد چرا که بسیاری از افراد از روش های مهاجرت کانادا و جدیدترین قوانین آن بی اطلاع هستند و یا از نکات مهم و یا بسیاری از جزئیات آن اطلاع چندانی ندارند. متاسفانه همین امر نیز موجب سوء استفاده عده ای از این مسئله شده است. اما در مقابل هر چه آگاهی شما از جدیدترین قوانین مهاجرت کانادا و روش های اخذ اقامت این کشور بیشتر باشد هم راحت تر می توانید اقدام کنید و هم سریع تر به هدف خود برسید.

به همین جهت ما نیز در راستای اهداف خود که اطلاع رسانی هر چه بهتر و ارائه بهترین خدمات به شماست، تلاش می کنیم تا با معرفی آخرین تغییرات قوانین مهاجرات کانادا 2019 و جدیدترین اطلاعات در این زمینه شما را در این مسیر یاری کنیم.

اما در پاسخ به اینکه برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟ و یا اینکه چگونه به کانادا مهاجرت کنیم، باید در ابتدا بهترین روش مهاجرت به آن کشور را بشناسید تا متناسب با شرایط خود بتوانید در این زمینه اقدام کنید. به یاد داشته باشید که هر یک از روش هایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم برای عده ای از متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا مفید هستند و در واقع هر پرونده ای شرایط خاص خود را دارد. برای مثال ممکن است فردی شرایطی ایده آل جهت اقدام کردن برای مهاجرت به کانادا از طریق کار را داشته باشد ولی برای فردی دیگر بنا به دلایل متعددی، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بهترین گزینه باشد. در ادامه این روش ها و مزایا و معایب هر کدام را بررسی می کنیم:


انواع روش های مهاجرت کانادا:

- اکسپرس اینتری کانادا (express entry) :

این ویزا چند سال پیش معرفی و سپس در سیستم مهاجرت کانادا اعمال شد. از سال 2015 که این روش مورد استفاده قرار گرفته است، تاکنون تعدادی از متقاضیان از این طریق توانسته اند به کانادا جهت زندگی و اخذ اقامت مهاجرت کنند. در سیستم اکسپرس اینتری، متقاضیان بر اساس شرایط پرونده خود امتیاز بندی می شوند و کسانی که امتیازات بالاتری دارند، شانس بیشتری جهت انتخاب شدن برای انتخاب شدن خواهند داشت. این سیستم دارای نمره و امتیاز حداقلی جهت پذیرفته شدن در صف انتظار متقاضیان است که خوشبختانه در طول سالهای گذشته این رتبه به مرور کاهش یافته و در نتیجه عده بیشتری توانسته اند در اکسپرس اینتری کانادا ثبت نام کنند. در نهایت کسانی که در قرعه کشی برنده و نام آنها اعلام می شود، می توانند در نهایت ویزای کانادا را بدست آورده و جهت دریافت اقامت اقدام کنند.

لطفا توجه داشته باشید که جهت اقدام کردن و پذیرفته شدن در اکسپرس اینتری کانادا لزوما نیازی به داشتن پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی نیست. هر چند کسانی که پیشنهاد کار (Job offer) داشته باشند، امتیاز آنها بیشتر می شود ولی لزوما نداشتن آن دلیلی بر نگرانی نیست و شما حتی اگر هیچ پیشنهادی از آن کشور نداشته باشید، باز هم می توانید در برنامه اکسپرس اینتری شرکت کرده و حتی در صورت برنده شدن، موفق به دریافت اقامت کانادا شوید.


- مهاجرت سرمایه گذاری کانادا (Canada investment visa) :

دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا سالها به عنوان یکی از روش های موثر و مناسب مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت کانادا محسوب می شد ولی این برنامه در طول سالهای گذشته با فراز و نشیب های گوناگونی مواجه شده است. از متوقف شدن رسیدگی به پرونده های سرمایه گذاری تا افزایش حداقل سرمایه مورد نیاز جهت شرکت در این برنامه.

این برنامه در مجموع شامل دو حالت می شد:

·         سرمایه گذاری فدرال

·         سرمایه گذاری کبک


به دلیل برخی مزایایی که برنامه سرمایه گذاری ایالت کبک در گذشته داشت، بسیاری از هموطنان مان از این طریق جهت مهاجرت کانادا اقدام می کردند. این برنامه مزایای زیادی در آن زمان داشت از جمله:

·         عدم نیاز به دریافت مدرک زبان انگلیسی IELTS و یا مدارک زبان فرانسه

·         متقاضی نیازی به داشتن مدارک تحصیلی بالای نداشت.

·         امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان (زیر 18 سال) در این برنامه وجود داشت.


فرد متقاضی می تواند بنا بر آخرین قوانینی که چند سال پیش در این زمینه تصویب و در این برنامه اجرا می شد، هر یک از دو حالت زیر را انتخاب کند:

·         سرمایه گذاری بدون بازگشت سرمایه

·         سرمایه گذاری درازمدت به همراه بازگشت سرمایه


در روش اول سرمایه گذاری با مبلغی کمتر از یک چهارم روش دوم صورت می گیرد (آخرین مبلغ اعلام شده تا زمان نگارش این مطلب، صدوهشتاد هزار دلار کانادا) ولی این مبلغ به حساب فرد بر نمی گردد. اما در روش دوم مبلغ سرمایه گذاری شده (آخرین مبلغ اعلام شده تا زمان نگارش این مطلب حدود هشتصد هزار دلار کانادا) پس از پنج سال به حساب فرد باز می گردد.


- ویزای استارت آپ (Canada start up visa) :

این نوع ویزا جزو جدیدترین روش های مهاجرت کانادا محسوب می شود که جهت جذب مدیران و کارآفرینان طراحی شده است. در این برنامه مدیران و کسانی که دارای ایده های نو و قابلیت راه اندازی استارت آپ در کانادا را داشته باشند می توانند تشکیل پرونده مهاجرت از این طریق را انجام بدهند. البته این روش شرایط خاصی دارد که ممکن است شامل برخی از مدیران و صاحبان مشاغل نشود.

از جمله مهمترین شرایط و ویژگی هایی که افراد متقاضی این برنامه باید داشته باشند داشتن دانش زبان انگلیسی، سرمایه مناسب، حمایت شدن از طرف یکی از نهادها و یا سازمان های مورد تایید دولت کانادا، داشتن حداقل نیازهای راه اندازی یک کسب و کار در کانادا و ...

شرایط این روش ممکن است تا اندازه ای سخت بنظر برسد اما برای کسانی که مدیریت شرکتها یا سازمان ها را برعهده داشته و ضمن داشتن شرایط بالا، توان اشتغال زایی و ایجاد یک کسب و کار قدرتمند در کانادا را دارند و از طرف دیگر دارای ایده های جالب و مفید برای آن کشور (به خصوص در صنایع و یا خدمات) هستند، می تواند روش مفیدی جهت مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت آن باشد.


- مهاجرت کانادا از طریق ازدواج (spousal sponsorship) :

در این برنامه افرادی که همسر آنها دارای تابعیت کانادایی است، می توانند جهت دریافت اقامت و شهروندی کانادا اقدام کند. در واقع همسری که تابعیت کشور کانادا را دارد به این ترتیب قبول می کند که در صورتی که همسر غیر کانادایی جهت زندگی به کانادا عزیمت کند و شرایطی از جمله توانایی تهیه مایحتاج زندگی از جمله خوراک، پوشاک، اجاره مسکن و غیره را نداشته باشد، وی بتواند این مشکل را برطرف کند.

از طرف دیگر مسئله بسیار مهم صوری نبودن و واقعی بودن ازدواج است. موضوعی که اداره مهاجرت کانادا حساسیت زیادی در مورد آن دارد چرا که متاسفانه بسیاری از افراد در طول دهه های گذشته تلاش می کردند تا با انجام ازدواج های جعلی و دروغین، اقامت کانادا را بدست بیاورند. در بسیاری از این موارد، واقعیت بر ملا شده و فرد غیر کانادایی دستگیر و در نهایت از این کشور اخراج می شد و فرد کانادایی نیز که دست به چنین کاری زده بود نیز دستگیر و روانه زندان می شد. لذا بهتر است در این مورد بسیار احتیاط کنید و فریب افراد شیاد را نخورید.


- مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی (Study visa Canada) :

ویزای تحصیلی همانطور که از نام آن پیداست جهت ادامه تحصیل افراد در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاهی در کانادا صادر می شود. در حقیقت فرد متقاضی این نوع ویزا باید ثابت کند که توانایی مالی تحصیل در کانادا و همچنین مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه را دارد و پس از اتمام تحصیل، قصد بازگشت به کشور خود (ایران و یا هر کشور مبداء دیگر) را خواهد داشت.

این روش ممکن است مستقیما منجر به اخذ ویزای اقامت نشود اما در بسیاری از موارد می تواند به شما کمک کند که پس از پایان تحصیل در کانادا جهت مهاجرت اقدام کنید. حتی در دوران دانشجویی می توانید بصورت پاره وقت کار کنید و بخشی از هزینه های تحصیل خود را بپردازید.

کسانی که دارای مدرک تحصیلی از کانادا هستند بعدا براحتی می توانند جهت مهاجرت و اخذ اقامت آن کشور اقدام کنند. حتی ممکن است شما این شانس را داشته باشید که در دوران دانشجویی با یکی از اتباع کانادا ازواج کنید.


- مهاجرت از طریق خود اشتغالی (federal self employed) :

این روش مختص کسانی است مانند ورزشکاران، مترجمان، طراحان، هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران، کشاورزان و برخی از مشاغلی از این دست که قصد زندگی در کانادا و اخذ اقامت آن کشور را دارند. چنین افرادی باید حرفه ای بوده و شغل آنها در لیست مشاغل تعریف شده در این دسته قرار داشته باشد.

در این شیوه کسانی که در هر یک از مشاغل مورد نیاز در این برنامه مشغول کار و فعالیت هستند، می توانند با داشتن شرایط خاص این برنامه متقاضی شرکت و در نهایت دریافت اقامت و بعدها شهروندی کانادا شوند.


در نهایت امیدواریم اگر قصد زندگی در کانادا را دارید بتوانید از هر یک از راه های مورد نظر خود براحتی اقامت کشور کانادا را بدست بیاورید. با آرزوی موفقیت برای شما علاقه مندان به مهاجرت کانادا.

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

بهترین دانشگاه های آلمان 2018

بهترین دانشگاه های آلمان 2018

ما قصد داریم که رتبه بندی جهانی QS پیرامون بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2018 را در اینجا برای شما ارائه دهیم. 45 دانشگاه در این رتبه بندی دانشگاه های کشور آلمان هستند و باید ذکر کرد که دو دانشگاه از این دانشگاه ها، تازه تاسیس می باشند.
بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

درک اینکه چرا ایتالیا به یکی از کشورهای پرطرفدار برای تحصیل تبدیل شده است سخت نیست. دانشگاه بولونیا که گفته می شود قدیمی ترین دانشگاه دنیاست در این کشور قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا مسحوب می شود.
13 جاذبه طبیعی استرالیا

13 جاذبه طبیعی استرالیا

سرزمین استرالیا در بردارنده مناظر طبیعی فوق العاده ای است که جلوه زیبایی به این کشور داده اند. بعضی از این مناظر مانند این است که به سیارات دیگر تعلق دارند و مابقی
دیدنی های تورنتو کانادا

دیدنی های تورنتو کانادا

مکان های دیدنی تورنتو کانادا هر ساله ملیون ها نفر را به سمت خود می کشاند که شامل بناهای مدرن، تاریخی، فرهنگی و سیاسی است. تورنتو شهری بزرگ، شلوغ و با فرهنگ های مختلف است که افراد مختلف با ذائقه های متفاوت مثل دوستداران فرهنگ، ورزش ، طبیعت، طرفداران خرید، عاشقان غذا، و کسانی که مایل به کشف مکان های جدید هستند را به سمت خود جذب می کند.