مدارک ویزای توریستی هلند

مدارک ویزای توریستی هلند

کشور کوچک هلند با حدود 17 میلیون نفر جمعیت در شمال غربی اروپا و در دریای کارائیب قرار دارد. در این کشور علاوه بر وجود جاذبه های گردشگری فراوان، آب و هوای معتدلی نیز حاکم است که باعث افزایش گردشگران اروپایی به این کشور شده و توریسم را به یکی از ارکان اقتصاد هلند تبدیل کرده است. بسته به اهداف سفر، ویزاهای مختلفی برای ورود به هلند وجود دارد. از سال 1995 هلند به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، عضو کشورهای پیمان شینگن شده است؛ و برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزای شینگن میباشد.


ویزای توریستی هلند

این ویزا صرفا به منظور سفرهای تفریحی مانند تعطیلات، کروز، گشت و گذار و دیگر فعالیتهای تفریحی است و امکان تحصیل و کار در مدت اقامت هلند توسط ویزای توریستی وجود ندارد. درصورت تائید درخواست ویزای شینگن ، یک ویزای توریستی هلند با 90 روز اعتبار در یک بازه 180 روزه به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن هلند

•         فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن هلند

•         2 قطعه عکس در سایز عکس پاسپورت و مربوط به 6 ماه اخیر با زمینه سفید

•         پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماه بیشتر از تاریخ سفر و حداقل دو صفحه خالی و ویزاهای قبلی (درصورت وجود)

•         رزرو بلیط رفت و برگشت

•         بیمه مسافری با حداقل 30هزار یورو بازپرداخت

•         گواهی بانکی 6 ماهه اخیر

•         سند محل اقامت در هلند (رزرو هتل)

•         اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان و ...)

•         اثبات تمکن مالی برای مدت اقامت در هلند

•         نامه حاوی هدف و برنامه های سفر به هلند

•         مدارکی که اثبات کند شما در زمان مشخص شده کشور را ترک میکنید


درخواست های ویزای توریستی هلند باید شخصا توسط متقاضی ارائه شود ، همچنین برای هر مدرک یک کپی نیز تهیه شود. مدارک درخواستی سفارت هلند باید به زبان هلندی، انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی ترجمه رسمی شود. متقاضی ویزای توریستی هلند باید دارای حداقل شرایط یعنی دارا بودن شغل و همچنین دارا بودن حساب بانکی با موجودی کافی جهت سفر به اروپا باشد.


مدارک لازم ویزای توریستی اتریش براساس وضعیت شغلی

1- درصورتی که کارمند هستید : قرارداد استخدام، اجازه مرخصی از کارفرما و گواهی مالیات بر درآمد

2- درصورتی که شغل آزاد دارید : کپی پروانه کسب، گواهی مالیات بردرآمد (ITR)

3- درصورتی که مشغول به تحصیل هستید : مدرک ثبت نام و گواهی No-objection از مدرسه یا دانشگاه

4- اگر بازنشسته هستید : گواهی بازنشستگی 6 ماه آخر


مدارک ویزای توریستی هلند برای کودکان زیر سن قانونی (18سال) :

•         گواهی تولد

•         مدارک شناسایی والدین

•         اثبات تمکن مالی والدین ( قرارداد کار، مجوز کسب و کار یا صورت حساب بانکی)

•         رضایت نامه محضری از والدین


هزینه ویزای توریستی هلند

هزینه ویزای شینگن هلند با هدف سفرهای توریستی برای بزرگسالان 60 یورو ، برای کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو میباشد. هزینه های مربوط به ویزا باید به یورو و به صورت نقدی پرداخت شود و در صورت پذیرفته نشدن درخواست برگشت نخواهد داده شد. هزینه ویزای شینگن برای موارد زیر رایگان است:

•         کودکان زیر شش سال

•         افراد زیر 12 سال با ملیت های ارمنستانی و آذربایجانی

•         دانش آموزان، دانشجویان و معلمانی که با هدف آموزش به هلند سفر میکنند

•         محققین علمی درصورتی که از موسسات دعوت شوند

•         نمایندگان سازمان های غیر انتفاعی برای شرکت در سمینارها، کنفرانس ها، ورزش و رویدادهای فرهنگی یا آموزشی با سن حداکثر 25 سال


روند درخواست ویزای توریستی هلند

درخواست ویزا برای هلند و جزایر کارائیب هلند به طور مشترک در سفارت هلند در تهران انجام میشود. پس از تهیه و تکمیل مدارک به درستی و ثبت نام در وب سایت سفارت هلند، باید برای وقت سفارت و انجام مراحل بیومتریک و مصاحبه اقدام کنید. برای گرفتن وقت سفارت باید تمامی مدارک خواسته شده بدون نقص ارائه شوند و این نکته را در نظر داشته باشید که پس از ثبت وقت سفارت امکان لغو یا تغییر آن نیست. زمان حضور شما در سفارت از طریق ایمیل به شما ارسال میشود که برای مصاحبه باید پرینت آن را همراه خود داشته باشید.

در روند وقت سفارت علاوه بر گرفتن عکس دیجیتال، از هر ده انگشت متقاضی توسط اسکنرهای دیجیتال اثر انگشت گرفته میشود. مدت زمان بررسی درخواست ویزای هلند حداقل 15 روز است، بنا به دلایل مختلف این زمان ممکن است بیشتر طول بکشد. در طول پروسه بررسی درخواست ویزای هلند، پاسپورت متقاضی نزد سفارت خواهد ماند. در زمان درخواست در سفارت هلند برای کودکان زیر سن قانونی والدین باید همراه باشند. برای رفع هرگونه مشکل احتمالی بهتر است تا متقاضیان ویزای توریستی هلند سه ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به اخذ ویزای شینگن کنند.


آدرس سفارت هلند در تهران : فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، شماره 60

شماره تماس سفارت هلند : 02123660000

آدرس مرکز درخواست ویزای هلند در تهران (VFS) : میدان هروی، خیابان موسوی(گلستان 5) هروی سنتر، طبقه 4

شماره تماس مرکز درخواست ویزای هلند : 02182805914

وب سایت مرکز درخواست ویزای هلند : www.vfsglobal.com/Netherlands/Iran

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

13 جاذبه طبیعی استرالیا

13 جاذبه طبیعی استرالیا

سرزمین استرالیا در بردارنده مناظر طبیعی فوق العاده ای است که جلوه زیبایی به این کشور داده اند. بعضی از این مناظر مانند این است که به سیارات دیگر تعلق دارند و مابقی
صومعه وست مینیستر

صومعه وست مینیستر

صومعه وست مینیستر یکی از بهترین نمونه معماری گوتیک اولیه انگلیسی میباشد، قرن ها بزرگان انگلستان را این جا دفن می کردند همچنین در این مکان همه حاکمان انگلستان از ویلیام فاتح به بعد اینجا تاج گذاری کرده اند.شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعات فراوانی را راجع به صومعه وست مینیستر کسب کنید.با ما باشید؛
بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

درک اینکه چرا ایتالیا به یکی از کشورهای پرطرفدار برای تحصیل تبدیل شده است سخت نیست. دانشگاه بولونیا که گفته می شود قدیمی ترین دانشگاه دنیاست در این کشور قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا مسحوب می شود.
پنج روستای زیبای در ایتالیا

پنج روستای زیبای در ایتالیا

ایتالیا کشوری توسعه‌یافته در جنوب قاره اروپا است، این کشور به دلیل داشتن آب و هوای متعادل دارای طبیعت منحصر به فرد میباشد.ما با ارائه این مقاله میتوانیم بهترین راهنمای سفر به روستاهای چینکو تره ایتالیا باشیم.