وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا

کشور کانادا دومین کشور بزرگ جهان یکی از برترین کشورهاییست که در سالهای اخیر گردشگران و مهاجران زیادی را از سراسر جهان پذیرفته است. مهاجرت به کانادا به دلایل زیادی در بین ایرانیان نیز محبوب واقع شده، از جمله این دلایل: هزینه های مناسب، آزادی های فردی، وضعیت اقتصادی مستحکم، سیاست آزاد، قبول فرهنگ های مختلف و آب و هوای متغیر.


ویزای کانادا

برای ورود به کانادا (به هر دلیل و هدفی) مقررات محکمی از سمت دولت این کشور در نظر گرفته شده که با آشنایی و رعایت آنها میتوان به راحتی ویزای کانادا را دریافت کرد. ویزای کانادا دارای انواع مختلفی است که در گروه های ویزای موقت و ویزای دائم دسته بندی میشوند.

انتخاب نوع ویزای کانادا بستگی به هدف شما از سفر به این کشور دارد و میتواند ویزای تحصیلی، ویزای کاری، مسافرت تفریحی یا اقامت دائم باشد. اقدام به اخذ ویزا از روش آنلاین و حضوری صورت میگیرد؛ البته هر دو روش از طرف سفارت کانادا مورد قبول است. اولین قدم برای اخذ ویزای کانادا تکمیل فرم ها و مدارک مورد نیاز بدون هیچ کم و کاست و بعد از آن گرفتن وقت سفارت برای انجام مراحل بعدی است.


وقت سفارت کانادا

با توجه به تقاضای زیاد اخذ ویزای کانادا در بین هموطنانمان و دایر نبودن سفارت کانادا در ایران، متقاضیان ایرانی ویزای کانادا باید از طریق سفارت های کشورهای واسط (ترکیه، گرجستان،آذربایجان، ارمنستان و امارات) اقدام کنند. راههای مختلفی مانند مراجعه حضوری، تماس تلفنی، ارسال ایمیل و وب سایت برای دریافت وقت سفارت وجود دارد؛ که توسط خود سفارت یا کنسولگری تعیین میشود.

در روند اخذ ویزای کانادا ، تعیین وقت مصاحبه و انگشت نگاری از سفارت یکی از مهمترین مراحل است که خود شخص متقاضی نیز میتواند آن را انجام دهد، اما از آنجایی که آژانس های هواپیمایی سابقه کار طولانی در این موارد را دارند، با سیستم های تعیین وقت کاملا آشنا هستند و این روند را تسریع میبخشند. امروزه بهترین روش برای دریافت وقت سفارت از طریق آنلاین است و تمام مدارک باید در وب سایت سفارت کانادا آپلود شوند.


مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت کانادا کدامند؟

1. پاسپورت جدید (با حداقل یک سال اعتبار) به همراه کپی رنگی از تمام صفحات آن

2. پاسپورت قدیمی و کپی از تمام صفحات آن

3. شناسنامه و ترجمه تمام صفحاتش

4. 2قطعه عکس رنگی 4*3 با زمینه روشن (عکس ها مربوط به سه ماه اخیر)

5. مدارک میزبان یا دعوت کننده (در صورت وجود)

6. مدارک مالی (گواهی بانکی، اسناد ملکی و...)

7. مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و ...)

8. گواهی سلامت و عدم سوءپیشینه

9. تکمیل فرم های درخواست ویزا و اطلاعات خانوادگی

10. گواهی اشتغال به تحصیل و سند ازدواج (درصورت وجود)


مدارک بالا از سمت سفارت کانادا برای همه ی متقاضیان انواع ویزای کانادا ارائه شده اما با توجه به شرایط و محل درخواست متفاوت است. تمام مدارک باید ترجمه  شوند و مهر دارالترجمه رسمی داشته باشند. این مدارک نشان دهنده توان مالی شما برای سفر و اقامت در کانادا است و همچنین باید کنسولگری کانادا را قانع کند که در زمان مشخص شده (عموما تا 30روز) به کشور خود برمیگردید. برای افزایش شانس پذیرش ویزای کانادا باید مدارک کامل باشد و فرم های مربوطه با دقت و به درستی پر شود. بعد از ارسال مدارک و فرم ها، باید واریزی وجه انجام شود و پس از آن زمان انگشت نگاری از سمت سفارت اعلام میشود که باید در زمان معین شده به سفارت کانادا در کشور مشخص شده مراجعه کنید.

برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای این کشور احتیاجی به مصاحبه نیست و در سالهای اخیر تنها انگشت نگاری انجام میشود، که در این مرحله حضور شخص متقاضی در سفارت کانادا ضرری است. بعد از انجام انگشت نگاری، سفارت کانادا نتیجه را بعد از گذشت یک هفته تا 6 ماه از طریق ایمیل به متقاضی ارائه میدهد. برای دریافت ویزا باید پرینت ایمیل تایید به همراه مدارک به سفارت تحویل گردد، که در این مرحله حضور خود شخص متقاضی ضروری نیست. برای صرفه جویی در زمان و هزینه ها، نمایندگان آژانس هواپیمایی مورد نظر میتوانند با ارائه پاسپورت، پرینت ایمیل سفارت و فرم وکالت از فرد متقاضی ویزای وی را از سفارت کانادا تحویل گیرند؛ این عمل پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت نامیده میشود.


وقت سفارت کانادا از ترکیه

سفارت کانادا در کشور ترکیه ، در شهرهای آنکارا و استانبول قرار دارد و به دلیل راحتی دسترسی و مناسب بودن هزینه های تور انگشت نگاری آنکارا و استانبول، در بین متقاضیان ایرانی ویزای کانادا پرطرفدار هستند.

تلفن : 00902123735807

آدرس سفارت کانادا در آنکارا: Cinnah Caddesi, No: 58 – 06690, Cankaya, Ankara

آدرس CVAC در آنکارا: Atatürk Bulvarı, no : 154, Çankaya , Ankara

 ساعت کاری : دوشنبه تا جمعه 8.30 - 15.30

آدرس کنسولگری کانادا در استانبول:209  Buyukdere Caddesi, Tekfen Tower, Levent 4, Istanbul

آدرس CVAC در استانبول: Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Harbiye, Sisily, Istanbul

ساعت کاری : دوشنبه تا جمعه 8.30 - 15.30


وقت سفارت کانادا از امارات

سفارت کانادا در امارات نیز دو دفتر دارد ؛ در ابوظبی و در دبی. این شهرها نیز به دلیل نزدیکی به ایران، تعدد پروازها و همکاری آژانس های هواپیمایی نیز جزء اولین شهرهای انتخابی هموطنانمان برای انجام انگشت نگاری هستند.

تلفن : 0097142055881

آدرس سفارت کانادا در ابوظبی: Abu Dhabi Trade Towers, West Tower, 9th and 10th floor, Abu Dhabi

آدرس CVAC در ابوظبی: 25th Floor, Shining Tower, Khalidiya Street, Abu Dhabi

ساعت کاری : یکشنبه تا پنجشنبه 9 - 17 (در ماه رمضان 8.30 - 15)

آدرس کنسولگری کانادا در دبی: Sheikh zayed Road, Jumeirah Emirates Towers, 19th, Dubai

آدرس CVAC در دبی: Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2, Umm Hurair 2 , Dubai 

ساعت کاری : یکشنبه تا پنجشنبه 9 - 17 (در ماه رمضان 8.30 - 15)


وقت سفارت کانادا از ارمنستان ، گرجستان و آذربایجان

علاوه بر کشورهای ترکیه و امارات، بنا به درخواست متقاضیان ویزای کانادا امکان دریافت وقت سفارت کانادا در شهرهای ایروان، باکو و تفلیس نیز وجود دارد.

ارمنستان :

تلفن : 0037410583786 و 0037410543375

آدرس CVAC در ایروان: 10 Vazgen Sargsyan St, Yerevan

ساعت کاری : دوشنبه تا جمعه 9 - 13 و 14 - 16


گرجستان :

تلفن : 00995322252230

آدرس CVAC در تفلیس : 19 1st Dead end, Tengiz Abuladze St, Tbilisi

ساعت کاری : دوشنبه تا جمعه 9 - 13 و 14 - 16


آذربایجان :

تلفن : 00994125645901

آدرس CVAC در باکو : 18, Yashar Husseynov Street, AZ-1069, Baku

ساعت کاری : دوشنبه تا جمعه 9 - 13.30 و 14 - 16

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

موزه هنرهای معاصر سانفرانسیسکو

موزه هنرهای معاصر سانفرانسیسکو

موزه ی هنرهای معاصر سانفرانسیسکو یک مکان مفرح و شگفت انگیز برای کودکان است و می توانند در آن هنر را تجربه کنند.شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص موزه هنرهای معاصر سانفرانسیسکو با ما باشید.
بهترین دانشگاه های کانادا 2018

بهترین دانشگاه های کانادا 2018

آخرین رتبه بندی جهانی دانشگاه ها توسط موسسه QS در سال 2018 در اینجا گردآوری شده است.در این رتبه بندی 26 دانشگاه کانادا جزء بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند.
هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان

دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا نیازمند برنامه ریزی و ارائه تعهد مالی هستند. در اینجا ما به مواردی اشاره می کنیم که در برآورد کردن هزینه ها به شما می تواند کمک کند.
شهرها و مکان های دیدنی کانادا

شهرها و مکان های دیدنی کانادا

مناظر هیجان انگیز، شهر های پر جنب و جوش و فضای صمیمانه، همه و همه کانادا رابه یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی تبدیل کرده است. این کشور به عنوان بزرگترین کشور در آمریکای شمالی، سرزمینی عظیم همراه با کوه های با شکوه، سواحل دیدنی و جذاب، جنگل های بکر، چمنزار های بزرگ و تندرا های قطبی می باشد