ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ است، این ویزا به افرادی تعلق میگیرد که بتوانند در کانادا شرکت هایی با هدف ایجاد شغل تاسیس کنند. پس از کسب این ویزا و استقرار در کشور می توانید ویزای اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

برنامه ویزای استارت آپ کانادا شامل مهاجرین کارآفرینی که مهارت و پتانسیل ایجاد شغل در کانادا را دارند، می‌شود. این مشاغل باید دارای ویژگی های زیر باشند :

·         نوآورانه باشد

·         شغلی برای کانادایی ها باشد

·         در سطح جهانی مطرح باشد

برای مهاجرت به کانادا لازم است برای ایده ی کارآفرینی خود از یکی از سازمان های تعیین شده توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، پشتیبانی بگیرید.


شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

1- یک کسب و کار با شرایط مقدماتی داشته باشید

یعنی شما کسب و کاری داشته باشید که دارای شرایط زیر باشد:

·         زمانی که از یک سازمان تعیین شده تعهد دریافت میکنید، هر متقاضی حداقل 10درصد حق رای را داشته باشد و متقاضیان و سازمان تعیین شده روی هم بیش از 50درصد حق رای ها و تمام سهام  شرکت را داشته باشند.

·         در زمانی که اقامت دائم خود را دریافت میکنید، مدیریت فعال و مداوم این کسب و کار در کانادا برعهده شما باشد، مکان و قسمت اساسی روند کسب و کار در کانادا باشد.


2- یک نامه حمایتی از یک سازمان تعیین شده داشته باشید

پس از تماس با سازمان تعیین شده و فهم چگونگی دریافت پشتیبانی آن باید سازمان را متقاعد کنید که کسب و کار شما ارزش پشتیبانی دارد و در نهایت نامه ی تایید شده سازمان را دریافت کنید. این نامه را باید هم زمان با ارسال مدارک برای سفارت کانادا ارسال کنید (نبود نامه منجر به رد تقاضای ویزای استارت آپ شما خواهد شد)؛ البته خود سازمان نیز یک نامه مستقیما برای سفارت ارسال خواهد کرد.


3- مدارک مورد نیاز زبان را داشته باشید

توانایی برقراری ارتباط در کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی، به رونق کسب و کار شما بسیار کمک خواهد کرد. ارائه مدرک زبان برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا یک شرط مهم در پذیرش است؛ چرا که درصورت نبود این مدرک درخواست شما رد خواهد شد. با مقیاس زبان کانادایی باید حداقل نمره "5" در آزمون زبان را داشته باشید، که حتما باید در یک موسسه مورد تایید اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) انجام شود.

آزمونهای تایید شده زبان انگلیسی :

·         CELPIP-General: Canadian English Language Proficiency Index Program

·         (IELTS: International English Language Testing System (General Training

     آزمونهای تایید شده زبان فرانسه :

·         TEF Canada: Test d’évaluation de français

·         TCF Canada : Test de connaissance du français


4- پول کافی برای اقامت به همراه داشته باشید

دولت کانادا از مهاجرین استارت آپ کانادا حمایت مالی نمی‌کند، به همین دلیل در زمان درخواست باید مدرکی ارائه کنید که ثابت کند شما توانایی حمایت مالی خود و خانواده تان را در کانادا دارید. این مبلغ برای یکی از اعضای خانواده 12669 دلار کانادا، دو نفر 15772، سه نفر 19390، چهار نفر 23542، پنج نفر 26701، شش نفر 30114، هفت نفر 33528 و برای هر اعضای خانواده بیشتر از این تعداد 3414 دلار کانادا اضافه خواهد شد.


روند درخواست ویزای استارت آپ کانادا به چه صورت است؟

برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا باید ابتدا از یکی از سازمان های تعیین شده تاییدیه حمایت بگیرید و پس از آن درخواست ویزای خود را آغاز کنید. پس از تکمیل کامل و درست فرم های درخواستی و امضای آنها، تمامی اسناد و اطلاعات خواسته شده در چک لیست سفارت به همرا فرم ها را در وب سایت سفارت کانادا آپلود کنید. پس از آن نوبت به پرداخت هزینه ها (شامل هزینه های پردازش، حق اقامت ، بیومتریک و هزینه شخص ثالث) میرسد که باید به صورت آنلاین پرداخت شود.

*هزینه بیومتریک: هزینه انگشت نگاری و عکس دیجیتال که در سفارت کانادا انجام میشود.

*هزینه شخص ثالت: ممکن است شامل هزینه آزمایشات پزشکی، گواهی عدم سوءپیشینه و آزمون زبان باشد.

پس از ثبت درخواست و دریافت وقت سفارت کانادا ، با مراجعه حضوری به سفارت مورد نظر و انجام انگشت نگاری ، نوبت به آزمایشات پزشکی و گواهی عدم سوءپیشینه میرسد. شما و تمام اعضای خانواده چه کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند چه کسانیکه ندارند، باید آزمایشاتی که از طریق سفارت اعلام میشود را انجام دهید؛ همچنین تمام افراد بالای 18 سال خانواده نیز باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه کنند.

اگر تمامی معیارها خواسته شده در شما وجود داشته باشد، پول کافی برای زندگی در کانادا را داشته باشید و مدارک خواسته شده به طور کامل ارسال شود، احتمال پذیرش ویزای اقامت دائم کانادا برای شما وجود دارد؛ که در اینصورت توسط پیکاپ ویزا میتوانید به راحتی ویزای استارت آپ خود را دریافت کنید.

مدت زمان لازم برای اعلام نتیجه از سمت سفارت کانادا چیزی حدود 12 تا 16 ماه است ، همچنین زمان انجام انگشت نگاری (یک ماه) به آن اضافه میشود. درصورتی که تغییری در اطلاعات فردی، خانوادگی و تماس ایجاد شود، باید آن را به دفتر مهاجرت اطلاع دهید؛ این پروسه ی تغییر اطلاعات نیز ممکن است کمی زمان تایید ویزای شما را افزایش دهد.


در نهایت وقتی ویزای اقامتی کانادا برای شما صادر شد ، پس از حضور در کانادا باید با افسر مهاجرت مصاحبه انجام دهید. در این زمان باید تمامی مدارک زیر را به همراه داشته باشید :

·         پاسپورت معتبر

·         تاییدیه اقامت دائم COPR

·         پول کافی برای حمایت خود و خانواده

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن یکی از سه موزه بزرگ در خیابان اکسیبیشن رود در کنزینگتون جنوبی، لندن است.شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعات فراوانی را راجع به موزه تاریخ طبیعی لندن کسب کنید.
بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

درک اینکه چرا ایتالیا به یکی از کشورهای پرطرفدار برای تحصیل تبدیل شده است سخت نیست. دانشگاه بولونیا که گفته می شود قدیمی ترین دانشگاه دنیاست در این کشور قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا مسحوب می شود.
هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان

دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا نیازمند برنامه ریزی و ارائه تعهد مالی هستند. در اینجا ما به مواردی اشاره می کنیم که در برآورد کردن هزینه ها به شما می تواند کمک کند.
شهرها و مکان های دیدنی کانادا

شهرها و مکان های دیدنی کانادا

مناظر هیجان انگیز، شهر های پر جنب و جوش و فضای صمیمانه، همه و همه کانادا رابه یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی تبدیل کرده است. این کشور به عنوان بزرگترین کشور در آمریکای شمالی، سرزمینی عظیم همراه با کوه های با شکوه، سواحل دیدنی و جذاب، جنگل های بکر، چمنزار های بزرگ و تندرا های قطبی می باشد