ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

با توجه به ثبات اقتصادی، کیفیت بالای زندگی و شرایط شغلی فراوان، بسیاری از هموطنانمان به اقامت موقت و کار در کشور کانادا علاقه‌مند هستند. کار در کانادا برای کسانی که شهروند این کشور نیستند، با ویزای کاری کانادا امکان پذیر است؛ مگر با داشتن ویزای تحصیلی کانادا ، که توضیحات آن گفته شده.


ویزای کار کانادا به دو صورت است :

1. Open work permits : مجوز کار آزاد به شما این امکان را می‌دهد که برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید، به جز کسانی که در لیست کارفرمایان نامناسب دسته بندی شده اند.

2. Employer-specific work permits : مجوز کار با کارفرمای مشخص به شما مجوز کاری را می‌دهد که نام کارفرما، مدت زمان کار و محل کار در آن قید شده است.


شرایط دریافت ویزای کار کانادا چگونه است؟

·         اطاعت از قانون و نداشتن سوءپیشینه

·         خطرناک نبودن برای امنیت کانادا

·         در سلامتی کامل بودن (درصورت نیاز معاینه پزشکی شوید)

·         کار نکردن برای کارفرمایان نامناسب

·         ارائه مدارک لازم برای ورود به کشور

·         به مامور اداره مهاجرت ثابت کنید که بعد از اتمام مجور کار به کشورتان برمیگردید

·         ثابت کنید پول کافی برای زندگی خود و اعضای خانواده تان در طول اقامت کانادا دارید


در صورتی میتوانید از داخل کشور کانادا درخواست ویزای کار کنید که :

·         یک مجوز کار یا تحصیل معتبر داشته باشید

·         همسر یا والدین شما مجوز کار یا تحصیل معتبر داشته باشند

·         فارغ التحصیل از دانشگاه یا کالج کانادا، CÉGEP ، مدارس فنی یا تجاری دولتی و دیگر مدارس واجد شرایط باشید.

·         مجوز اقامت موقت با بیش از شش ماه اعتبار داشته باشید.

·         در انتظار اعلام نتیجه درخواست اقامت دائم خود باشید

·         تقاضای پناهندگی کرده باشید یا در آینده تقاضا کنید

·         توسط سازمان مهاجرت و پناهندگان کانادا به عنوان پناهنده یا فرد محافظت شده شناخته شوید.

·         یک سرمایه گذار یا تاجر زیر نظر سازمان NAFTA باشید


در ابتدا باید نظر یک شرکت در کانادا را درمورد استعدادتان جلب کرده و به استخدام آن مجموعه دربیایید (نامه ای از سوی کارفرمای کانادایی دریافت کنید که به تایید اداره منابع انسانی کانادا HRDC رسیده باشد)، سپس درخواست ویزای کار کانادا کنید. پس از ثبت درخواست ویزای کار کانادا، مانند سایر ویزاها ، باید وقت سفارت بگیرید و برای ارائه بیومتریک (اثر انگشت و عکس دیجیتال) به نزدیکترین سفارت مراجعه کنید. پس از این مرحله نوبت به بررسی از سمت سفارت و اعلام نتیجه میرسد، که حدودا بین دو تا سه ماه زمان میبرد. همچنین ممکن است مجددا درخواست اطلاعات، مدارک، آزمایشات پزشکی یا مصاحبه کنند که بر زمان اعلام نتیجه می افزاید.


اگر درخواست ویزای کاری کانادا شما تایید شود، یک نامه تایید برای شما ارسال می‌شود، این نامه مجوز کار شما نیست و مجوز کار شما به محض ورود به کانادا برایتان صادر می‌شود.

 معمولا مجوز کار شامل موارد زیر می‌شود :

.         نوع کاری که شما میتوانید انجام دهید

.         کارفرمایی که شما میتوانید برایش کار کنید

.         محلی که میتوانید کار کنید

.         مدت زمانی که میتوانید در کانادا کار کنید


برای شروع به کار احتیاج به شماره بیمه اجتماعی (SIN) دارید، این شماره 9 رقمی به عنوان شماره حساب مشتری در اداره برنامه حقوق و بازنشستگی  و بیمه کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به محض ورود به کانادا درخواست دریافت SIN از اداره خدمات کانادا بدهید.


تمدید ویزای کار کانادا به چه صورت است؟

اگر میخواهید برای مدت طولانی تری اقامت کانادا را از طریق ویزای کار داشته باشید، باید 30 روز قبل از پایان اعتبار مجوز کار فعلی درخواست تمدید آن را دهید. به دلایل ذکر شده در زیر میتوانید مجوز کار خود را تمدید کنید :

1. شغل شما تغییر کند یا افزایش پیدا کند.

2. شغل جدیدی به شما پیشنهاد شود.

3. تقاضای شغل و اقامت دائم کانادا را داشته باشید.


تحت هر کدام از شرایط بالا قبل از شروع به کار جدید باید تغییرات شغلی خود را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اطلاع دهید و درخواست تمدید یا تغییر ویزای کار خود را ثبت کنید.

مجوز کار به شما اجازه خروج و ورود مجدد به کانادا را نمی‌دهد؛ برای این کار علاوه بر مجوز کار باید ویزای توریستی یا مجوز مسافرت الکترونیکی (eTA) داشته باشید.

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

پارک گلدن گیت

پارک گلدن گیت

در این متن در خصوص پارکی معروف در آمریکا توضیح خواهیم داد. در گستره عظیمی که به پارک گلدن گیت معروف است،از پارک مرکزی نیویورک هم بزرگ تر میباشد.شما میتوانید با مطالعه این مقاله اطلاعتی را در خصوص پارک گلدن گیت سان فرانسیسکو کسب کنید.
13 جاذبه طبیعی استرالیا

13 جاذبه طبیعی استرالیا

سرزمین استرالیا در بردارنده مناظر طبیعی فوق العاده ای است که جلوه زیبایی به این کشور داده اند. بعضی از این مناظر مانند این است که به سیارات دیگر تعلق دارند و مابقی
ده مورد از خصوصیات اسکای ویل که باید بدانید

ده مورد از خصوصیات اسکای ویل که باید بدانید

از موقعی که اسکای ویل نیاگارا در ماه جون سال ۲۰۰۶ افتتاح شد، کانون مسافرانی شده است که می خواهند منظره های به یاد ماندنی از آبشار نعل اسبی و رود نیاگارا و بسیاری دیدنی های دیگر را در ذهن ثبت کنند. اما اگر دلیل دیگری می خواهید تا سوار اسکای ویل نیاگارا شوید، بد نیست ده دلیل برایتان بیاوریم که چرا باید این کار را انجام بدهید.
هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

بسیاری از شهرهای کانادایی در میان بهترین شهرها برای زندگی در جهان قرار دارند، با این حال هزینه زندگی می تواند به طور قابل توجهی بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ی زندگیتان، متفاوت باشد.