ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

با توجه به ثبات اقتصادی، کیفیت بالای زندگی و شرایط شغلی فراوان، بسیاری از هموطنانمان به اقامت موقت و کار در کشور کانادا علاقه‌مند هستند. کار در کانادا برای کسانی که شهروند این کشور نیستند، با ویزای کاری کانادا امکان پذیر است؛ مگر با داشتن ویزای تحصیلی کانادا ، که توضیحات آن گفته شده.


ویزای کار کانادا به دو صورت است :

1. Open work permits : مجوز کار آزاد به شما این امکان را می‌دهد که برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید، به جز کسانی که در لیست کارفرمایان نامناسب دسته بندی شده اند.

2. Employer-specific work permits : مجوز کار با کارفرمای مشخص به شما مجوز کاری را می‌دهد که نام کارفرما، مدت زمان کار و محل کار در آن قید شده است.


شرایط دریافت ویزای کار کانادا چگونه است؟

·         اطاعت از قانون و نداشتن سوءپیشینه

·         خطرناک نبودن برای امنیت کانادا

·         در سلامتی کامل بودن (درصورت نیاز معاینه پزشکی شوید)

·         کار نکردن برای کارفرمایان نامناسب

·         ارائه مدارک لازم برای ورود به کشور

·         به مامور اداره مهاجرت ثابت کنید که بعد از اتمام مجور کار به کشورتان برمیگردید

·         ثابت کنید پول کافی برای زندگی خود و اعضای خانواده تان در طول اقامت کانادا دارید


در صورتی میتوانید از داخل کشور کانادا درخواست ویزای کار کنید که :

·         یک مجوز کار یا تحصیل معتبر داشته باشید

·         همسر یا والدین شما مجوز کار یا تحصیل معتبر داشته باشند

·         فارغ التحصیل از دانشگاه یا کالج کانادا، CÉGEP ، مدارس فنی یا تجاری دولتی و دیگر مدارس واجد شرایط باشید.

·         مجوز اقامت موقت با بیش از شش ماه اعتبار داشته باشید.

·         در انتظار اعلام نتیجه درخواست اقامت دائم خود باشید

·         تقاضای پناهندگی کرده باشید یا در آینده تقاضا کنید

·         توسط سازمان مهاجرت و پناهندگان کانادا به عنوان پناهنده یا فرد محافظت شده شناخته شوید.

·         یک سرمایه گذار یا تاجر زیر نظر سازمان NAFTA باشید


در ابتدا باید نظر یک شرکت در کانادا را درمورد استعدادتان جلب کرده و به استخدام آن مجموعه دربیایید (نامه ای از سوی کارفرمای کانادایی دریافت کنید که به تایید اداره منابع انسانی کانادا HRDC رسیده باشد)، سپس درخواست ویزای کار کانادا کنید. پس از ثبت درخواست ویزای کار کانادا، مانند سایر ویزاها ، باید وقت سفارت بگیرید و برای ارائه بیومتریک (اثر انگشت و عکس دیجیتال) به نزدیکترین سفارت مراجعه کنید. پس از این مرحله نوبت به بررسی از سمت سفارت و اعلام نتیجه میرسد، که حدودا بین دو تا سه ماه زمان میبرد. همچنین ممکن است مجددا درخواست اطلاعات، مدارک، آزمایشات پزشکی یا مصاحبه کنند که بر زمان اعلام نتیجه می افزاید.


اگر درخواست ویزای کاری کانادا شما تایید شود، یک نامه تایید برای شما ارسال می‌شود، این نامه مجوز کار شما نیست و مجوز کار شما به محض ورود به کانادا برایتان صادر می‌شود.

 معمولا مجوز کار شامل موارد زیر می‌شود :

.         نوع کاری که شما میتوانید انجام دهید

.         کارفرمایی که شما میتوانید برایش کار کنید

.         محلی که میتوانید کار کنید

.         مدت زمانی که میتوانید در کانادا کار کنید


برای شروع به کار احتیاج به شماره بیمه اجتماعی (SIN) دارید، این شماره 9 رقمی به عنوان شماره حساب مشتری در اداره برنامه حقوق و بازنشستگی  و بیمه کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به محض ورود به کانادا درخواست دریافت SIN از اداره خدمات کانادا بدهید.


تمدید ویزای کار کانادا به چه صورت است؟

اگر میخواهید برای مدت طولانی تری اقامت کانادا را از طریق ویزای کار داشته باشید، باید 30 روز قبل از پایان اعتبار مجوز کار فعلی درخواست تمدید آن را دهید. به دلایل ذکر شده در زیر میتوانید مجوز کار خود را تمدید کنید :

1. شغل شما تغییر کند یا افزایش پیدا کند.

2. شغل جدیدی به شما پیشنهاد شود.

3. تقاضای شغل و اقامت دائم کانادا را داشته باشید.


تحت هر کدام از شرایط بالا قبل از شروع به کار جدید باید تغییرات شغلی خود را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اطلاع دهید و درخواست تمدید یا تغییر ویزای کار خود را ثبت کنید.

مجوز کار به شما اجازه خروج و ورود مجدد به کانادا را نمی‌دهد؛ برای این کار علاوه بر مجوز کار باید ویزای توریستی یا مجوز مسافرت الکترونیکی (eTA) داشته باشید.

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

صومعه وست مینیستر

صومعه وست مینیستر

صومعه وست مینیستر یکی از بهترین نمونه معماری گوتیک اولیه انگلیسی میباشد، قرن ها بزرگان انگلستان را این جا دفن می کردند همچنین در این مکان همه حاکمان انگلستان از ویلیام فاتح به بعد اینجا تاج گذاری کرده اند.شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعات فراوانی را راجع به صومعه وست مینیستر کسب کنید.با ما باشید؛
برترین جاذبه های گردشگری پاریس

برترین جاذبه های گردشگری پاریس

شما حتی در سفرهای اولتان اسیر زیبایی خیره کننده این شهر خواهید شد و حتما برای شما تصمیم گیری درباره اینکه اول کدام یک از جاذبه های گردشگری پاریس را برای دیدن انتخاب کنید، سخت است.
هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

بسیاری از شهرهای کانادایی در میان بهترین شهرها برای زندگی در جهان قرار دارند، با این حال هزینه زندگی می تواند به طور قابل توجهی بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ی زندگیتان، متفاوت باشد.
بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

رتبه بندی که در اینجا ذکر می شود، به طور قطع ارائه دهنده ی بهترین مشاغل این کشور در سال 2018 است. ما با استفاده از فرمول خاص خود و همچنین داده های موجود در Statistics Canada و Employment & Social Development Canada،