ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

یکی از راه های مهاجرت به کانادا سرمایه گذاری است. ویزای سرمایه گذاری در گذشته ای نه چندان دور یکی از محبوب ترین راه هایی بود که بسیاری از افراد جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا انتخاب می کردند. این روش یکی از آسان ترین و بی دردسرترین روش های مهاجرت کانادا می باشد. به همین جهت در طول دهه های گذشته بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به این کشور، از این طریق جهت رسیدن به هدف خود یعنی مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت کشور کانادا، اقدام کرده اند.


ویزای سرمایه گذاری کانادا :

در این روش فرد متقاضی می تواند بنا به میل خود و یا میزان سرمایه ای که در اختیار دارد، یکی از دو روش زیر را جهت سرمایه گذاری در کانادا انتخاب کند:

·         سرمایه گذاری 180000 دلاری (بدون بازگشت سرمایه)

·         سرمایه گذاری 800000 دلاری (همراه با بازگشت سرمایه)

هر یک از این دو روش مزایایی دارند که برای افراد خاصی مناسب است. از جمله اینکه در روش اول افراد اقدام به سرمایه گذاری به مبلغ صد و هشتاد هزار دلار در برنامه مهاجرت فدرال کانادا می کنند ولی این مبلغ دیگر به آنها عودت داده نمی شود. به عبارت بهتر همه مبلغ جهت مهاجرت فرد و اعضای خانواده او، هزینه می شود. این روش به دلیل نیاز به سرمایه کمتر مورد استقبال بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت قرار می گرفت.

اما در روش دوم فرد متقاضی مبلغی در حدود هشتصد هزار دلار کانادا، در برنامه ای پنج ساله سرمایه گذاری می کند و پس از 5 سال دولت فدرال کانادا کل این مبلغ را به او بر می گرداند. به این ترتیب در پایان هم شخص اقامت کانادا را بدست خواهد آورد و هم سرمایه خود را. به همین جهت بسیاری از افراد ثروتمند این روش را انتخاب می کردند.


شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا :

فرد سرمایه گذار در هر یک از حالات سرمایه گذاری باید شرایط زیر را داشته باشد:

·         در اختیار داشتن دارایی معادل حداقل صد و شصت هزار دلار کانادا (CAD) که از طریق قانونی بدست آمده باشد.

·         در صورت قبولی پرونده، متقاضی در هر یک از ایالت های کانادا غیر از ایالت کبک می تواند سکونت کند.

·         فرد سرمایه گذار و متقاضی مهاجرت، می تواند مالک یا مدیر مجموعه ای تولیدی یا خدماتی باشد و باید حداقل چند کارمند بصورت تمام وقت، زیر دست او مشغول فعالیت باشند.

·         در پنج سال گذشته، فرد حداقل دو سال تجربه مدیریت داشته باشد.

یکی از نکات جالب توجه این برنامه این است که لازم نیست تمام دارایی هایی که فرد باید وجود آنها را به دولت فدرال کانادا اثبات کند، به نام خود او باشد یا همه بصورت نقد موجود باشد. بلکه می تواند این دارایی ها بصورت زمین، ویلا و یا موارد دیگر بوده و حتی به اسم همسر وی باشد.

جهت اقدام در این روش معمولا از فرد متقاضی جهت مصاحبه دعوت به عمل می آید و البته ارائه مدارکی از جمله گواهی عدم سوء پیشینه و همچنین انجام آزمایشات پزشکی (Medical check) نیز الزامی است. همچنین فرد باید تا حدودی بتواند اثبات کند که اموال و دارایی های وی از طریق راه های درست و قانونی بدست آمده است. از طرف دیگر آشنایی با بازار کار و وضعیت اقتصادی کانادا نیز می تواند به موفقیت پرونده سرمایه گذاری فرد متقاضی جهت قبولی و دریافت اقامت کانادا کمک کند.


مزایای سرمایه گذاری در کانادا :

این روش مزایای فراوانی جهت اخذ اقامت کانادا و در نهایت بدست آوردن شهروندی کانادا را دارد و به همین جهت بسیاری از افرادی که به دلایل متعددی موفق نشده بودند در برنامه های دیگر مهاجرت آن کشور شرکت کنند، از طریق سرمایه گذاری موفق به مهاجرت به کانادا شدند. دلایلی از جمله:

·         نداشتن مدارک آیلتس و یا زبان فرانسه

·         سن بالای 35  و یا 40 سال

·         نداشتن سوابق بیمه منظم

·         نداشتن مدارک تحصیلی دانشگاهی


اما در مقابل کسانی که مسیر سرمایه گذاری را جهت دریافت ویزای کانادا انتخاب می کنند براحتی از مزایای این شیوه استفاده می کنند. مزایای مهمی مانند:

·         امکان اخذ اقامت برای خانواده متقاضی

·         عدم نیاز به دریافت مدارک تحصیلی بالا

·         عدم نیاز به نمره آزمون زبان انگلیسی IELTS

·         نداشتن محدودیت سنی

·         سخت گیری های کمتر در مصاحبه

·         امکان استعلام دارایی ها حتی در مواردی که همه دارایی در اختیار همسر متقاضی است.

·         برگشت کل سرمایه (سرمایه گذاری هشتصد هزار دلاری)

·         سرعت بالای رسیدگی به پرونده ها (نسبت به پرونده های سایر برنامه های مهاجرت کانادا)


مراحل برنامه سرمایه گذاری کانادا :

جهت باز کردن پرونده در این شیوه علاقه مندان لازم است که مراحل زیر را به ترتیب با موفقیت بگذرانند:

·         عقد قرارداد با وکیل و یا موسسه معتبر (مانند موسسه مهاجرتی پلیکان توریسم)

·         تهیه مدارک اولیه مورد نیاز

·         معرفی دارایی ها و اموال متقاضی به حسابرس و یا نماینده وکیل او

·         ارسال ترجمه کلیه مدارک و اسناد خواسته شده

·         حضور در مصاحبه در صورت نیاز

·         دریافت فایل نامبر

·         شرکت در آزمایشات پزشکی

·         دریافت دعوتنامه جهت ارائه پاسپورت به سفارت و دریافت ویزای کانادا


در انتها در صورت موفقیت در پرونده و دریافت ویزا، کلیه حقوق یک شهروند کانادایی را بدست خواهید آورد. به این ترتیب می توانید به اتفاق خانواده به جامعه کانادا بپیوندید و از مزایای زندگی و مهاجرت به آن کشور بهره مند شوید.


با آرزوی موفقیت برای شما علاقه مندان به مهاجرت و دریافت ویزای کانادا. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با همکاران ما در پلیکان توریسم تماس بگیرید.

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

ده مورد از خصوصیات اسکای ویل که باید بدانید

ده مورد از خصوصیات اسکای ویل که باید بدانید

از موقعی که اسکای ویل نیاگارا در ماه جون سال ۲۰۰۶ افتتاح شد، کانون مسافرانی شده است که می خواهند منظره های به یاد ماندنی از آبشار نعل اسبی و رود نیاگارا و بسیاری دیدنی های دیگر را در ذهن ثبت کنند. اما اگر دلیل دیگری می خواهید تا سوار اسکای ویل نیاگارا شوید، بد نیست ده دلیل برایتان بیاوریم که چرا باید این کار را انجام بدهید.
بهترین دانشگاه های آلمان 2018

بهترین دانشگاه های آلمان 2018

ما قصد داریم که رتبه بندی جهانی QS پیرامون بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2018 را در اینجا برای شما ارائه دهیم. 45 دانشگاه در این رتبه بندی دانشگاه های کشور آلمان هستند و باید ذکر کرد که دو دانشگاه از این دانشگاه ها، تازه تاسیس می باشند.
زیباترین جاذبه های گردشگری هلند

زیباترین جاذبه های گردشگری هلند

هلند زمانی قدرت دریایی قابل توجهی بود و امروز یکی از پرتراکم ترین کشورهای روی زمین است و حدود ۱۵ میلیون نفر در این کشور کوچک زندگی می کنند. زمانی نیمی از زمین های هموار آن زیر آب بود و هنوز هم بیشتر قسمت های این کشور در سطح دریا یا پایینتر از سطح دریا قرار دارند. مناظر و چشم اندازهای زیبای زیادی در این کشور وجود دارد، فقط باید بدانید که این مناظر را چطور پیدا کنید. از شهرهایی با آبراه های زیبا گرفته تا پارک های ملی و جنگل های انبوه، در اینجا بعضی از زیبایی های هلند را برایتان معرفی کرده ایم
موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن یکی از سه موزه بزرگ در خیابان اکسیبیشن رود در کنزینگتون جنوبی، لندن است.شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعات فراوانی را راجع به موزه تاریخ طبیعی لندن کسب کنید.