ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

یکی از راه های مهاجرت به کانادا سرمایه گذاری است. ویزای سرمایه گذاری در گذشته ای نه چندان دور یکی از محبوب ترین راه هایی بود که بسیاری از افراد جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا انتخاب می کردند. این روش یکی از آسان ترین و بی دردسرترین روش های مهاجرت کانادا می باشد. به همین جهت در طول دهه های گذشته بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به این کشور، از این طریق جهت رسیدن به هدف خود یعنی مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت کشور کانادا، اقدام کرده اند.


ویزای سرمایه گذاری کانادا :

در این روش فرد متقاضی می تواند بنا به میل خود و یا میزان سرمایه ای که در اختیار دارد، یکی از دو روش زیر را جهت سرمایه گذاری در کانادا انتخاب کند:

·         سرمایه گذاری 180000 دلاری (بدون بازگشت سرمایه)

·         سرمایه گذاری 800000 دلاری (همراه با بازگشت سرمایه)

هر یک از این دو روش مزایایی دارند که برای افراد خاصی مناسب است. از جمله اینکه در روش اول افراد اقدام به سرمایه گذاری به مبلغ صد و هشتاد هزار دلار در برنامه مهاجرت فدرال کانادا می کنند ولی این مبلغ دیگر به آنها عودت داده نمی شود. به عبارت بهتر همه مبلغ جهت مهاجرت فرد و اعضای خانواده او، هزینه می شود. این روش به دلیل نیاز به سرمایه کمتر مورد استقبال بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت قرار می گرفت.

اما در روش دوم فرد متقاضی مبلغی در حدود هشتصد هزار دلار کانادا، در برنامه ای پنج ساله سرمایه گذاری می کند و پس از 5 سال دولت فدرال کانادا کل این مبلغ را به او بر می گرداند. به این ترتیب در پایان هم شخص اقامت کانادا را بدست خواهد آورد و هم سرمایه خود را. به همین جهت بسیاری از افراد ثروتمند این روش را انتخاب می کردند.


شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا :

فرد سرمایه گذار در هر یک از حالات سرمایه گذاری باید شرایط زیر را داشته باشد:

·         در اختیار داشتن دارایی معادل حداقل صد و شصت هزار دلار کانادا (CAD) که از طریق قانونی بدست آمده باشد.

·         در صورت قبولی پرونده، متقاضی در هر یک از ایالت های کانادا غیر از ایالت کبک می تواند سکونت کند.

·         فرد سرمایه گذار و متقاضی مهاجرت، می تواند مالک یا مدیر مجموعه ای تولیدی یا خدماتی باشد و باید حداقل چند کارمند بصورت تمام وقت، زیر دست او مشغول فعالیت باشند.

·         در پنج سال گذشته، فرد حداقل دو سال تجربه مدیریت داشته باشد.

یکی از نکات جالب توجه این برنامه این است که لازم نیست تمام دارایی هایی که فرد باید وجود آنها را به دولت فدرال کانادا اثبات کند، به نام خود او باشد یا همه بصورت نقد موجود باشد. بلکه می تواند این دارایی ها بصورت زمین، ویلا و یا موارد دیگر بوده و حتی به اسم همسر وی باشد.

جهت اقدام در این روش معمولا از فرد متقاضی جهت مصاحبه دعوت به عمل می آید و البته ارائه مدارکی از جمله گواهی عدم سوء پیشینه و همچنین انجام آزمایشات پزشکی (Medical check) نیز الزامی است. همچنین فرد باید تا حدودی بتواند اثبات کند که اموال و دارایی های وی از طریق راه های درست و قانونی بدست آمده است. از طرف دیگر آشنایی با بازار کار و وضعیت اقتصادی کانادا نیز می تواند به موفقیت پرونده سرمایه گذاری فرد متقاضی جهت قبولی و دریافت اقامت کانادا کمک کند.


مزایای سرمایه گذاری در کانادا :

این روش مزایای فراوانی جهت اخذ اقامت کانادا و در نهایت بدست آوردن شهروندی کانادا را دارد و به همین جهت بسیاری از افرادی که به دلایل متعددی موفق نشده بودند در برنامه های دیگر مهاجرت آن کشور شرکت کنند، از طریق سرمایه گذاری موفق به مهاجرت به کانادا شدند. دلایلی از جمله:

·         نداشتن مدارک آیلتس و یا زبان فرانسه

·         سن بالای 35  و یا 40 سال

·         نداشتن سوابق بیمه منظم

·         نداشتن مدارک تحصیلی دانشگاهی


اما در مقابل کسانی که مسیر سرمایه گذاری را جهت دریافت ویزای کانادا انتخاب می کنند براحتی از مزایای این شیوه استفاده می کنند. مزایای مهمی مانند:

·         امکان اخذ اقامت برای خانواده متقاضی

·         عدم نیاز به دریافت مدارک تحصیلی بالا

·         عدم نیاز به نمره آزمون زبان انگلیسی IELTS

·         نداشتن محدودیت سنی

·         سخت گیری های کمتر در مصاحبه

·         امکان استعلام دارایی ها حتی در مواردی که همه دارایی در اختیار همسر متقاضی است.

·         برگشت کل سرمایه (سرمایه گذاری هشتصد هزار دلاری)

·         سرعت بالای رسیدگی به پرونده ها (نسبت به پرونده های سایر برنامه های مهاجرت کانادا)


مراحل برنامه سرمایه گذاری کانادا :

جهت باز کردن پرونده در این شیوه علاقه مندان لازم است که مراحل زیر را به ترتیب با موفقیت بگذرانند:

·         عقد قرارداد با وکیل و یا موسسه معتبر (مانند موسسه مهاجرتی پلیکان توریسم)

·         تهیه مدارک اولیه مورد نیاز

·         معرفی دارایی ها و اموال متقاضی به حسابرس و یا نماینده وکیل او

·         ارسال ترجمه کلیه مدارک و اسناد خواسته شده

·         حضور در مصاحبه در صورت نیاز

·         دریافت فایل نامبر

·         شرکت در آزمایشات پزشکی

·         دریافت دعوتنامه جهت ارائه پاسپورت به سفارت و دریافت ویزای کانادا


در انتها در صورت موفقیت در پرونده و دریافت ویزا، کلیه حقوق یک شهروند کانادایی را بدست خواهید آورد. به این ترتیب می توانید به اتفاق خانواده به جامعه کانادا بپیوندید و از مزایای زندگی و مهاجرت به آن کشور بهره مند شوید.


با آرزوی موفقیت برای شما علاقه مندان به مهاجرت و دریافت ویزای کانادا. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با همکاران ما در پلیکان توریسم تماس بگیرید.

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

13 جاذبه طبیعی استرالیا

13 جاذبه طبیعی استرالیا

سرزمین استرالیا در بردارنده مناظر طبیعی فوق العاده ای است که جلوه زیبایی به این کشور داده اند. بعضی از این مناظر مانند این است که به سیارات دیگر تعلق دارند و مابقی
کاخ سلطنتی هافبورگ اتریش

کاخ سلطنتی هافبورگ اتریش

اتریش یکی از کشورهایی با تاریخ غنی در اروپا است. کاخ سلطنتی هافبورگ،کاخی متشکل از سبک های مختلف معماری است این مجموعه از قسمت های مختلفی تشکیل شده که هر کدام دارای جذابیت های مختلفی میباشد.ما با ارائه این مقاله دانسته های شما را در خصوص کاخ سلطنتی هافبورگ افزایش خواهیم داد.
بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

درک اینکه چرا ایتالیا به یکی از کشورهای پرطرفدار برای تحصیل تبدیل شده است سخت نیست. دانشگاه بولونیا که گفته می شود قدیمی ترین دانشگاه دنیاست در این کشور قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا مسحوب می شود.
باغ کوکن هوف هلند

باغ کوکن هوف هلند

این شگفتی هلندی که به آن «باغ اروپا» هم می گویند، جز یکی از پرپازدید ترین و زیباترین باغ گل های جهان است. باغ کوکن هوف هلند با ۳۲ هکتار وسعت میتواند مکانی مناسب برای گشت و گذار همراه با خانواده باشد.ما در این مقاله دانسته های شما را در خصوص باغ کوکن هوف هلند افزایش خواهیم داد.