اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا

کانادا سالانه با بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ مهاجر جدید یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا می باشد. روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد. کانادا،‌ به عنوان یکی از اعضای گروه هشت کشور صنعتی دنیا، دارای اقتصاد گسترده و گوناگونی است. جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ، بیش از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر است. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند کانادا دو زبان رسمی دارد: انگلیسی، زبان مادری حدود ۶۵ درصد از مردم کانادا، و فرانسه، زبان اول ۲۱ درصد از جمعیت. ۱۴ درصد بیش از یک زبان مادری دارند و یا زبان مادریشان غیر از انگلیسی و فرانسه است. بعد از گذشت 3 سال اقامت در کانادا مهاجران با ویزای اقامت دائم می توانند درخواست پاسپورت کانادایی دهند،با داشتن این پاسپورت شما قادرید به خیلی از کشورها مثل آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به راحتی وارد و خارج شوید.چون کانادا کشوری بی طرف است و مردمی آرام با روحیات انسان دوستانه دارد.با پاسپورت کانادایی همچنین می توانید در کشور هایی نظیر انگلستان،استرالیا و ازجمله آمریکا کار کنید. www.ca.indeed.com این وب سایت لیستی از پر درآمد ترین مشاغلی که به مدرک دانشگاهی نیازی ندارند را منتشر کرد. همچنین نشان داد که چند فرصت شغلی درهر یک میلیون پست شغلی در وب سایت, بین ماه می و جولای وجود دارد

 

انواع ویزای اقامت موقت کانادا
این بخش شامل خط مشی ها، روش ها و دستورالعمل هایی است که توسط  کارکنان اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا جهت اخذ ویزا بکار گرفته می شود.
ویزای ترانزیت
افراد غیر کانادایی که برای مسافرت به کانادا به ویزا احتیاج دارند، برای اینکه در حین اقامتشان و در هنگام مسافرت در کانادا با مشکل مواجه نشوند و از رفت و آمد آنها جلوگیری به عمل نیاید و یا بازرسی نشوند، به ویزای ترانزیت کانادا نیز نیاز دارند. افرادی که حتی برای 48 ساعت در کانادا می مانند نیز باید این ویزا که رایگان است را داشته باشند. طرح ویزای بدون ترانزیت  Transit Without Visa Program و طرح ترانزیت چین China Transit Program ، به برخی از اتباع خارجی این اجازه را می دهد که در صورت داشتن برخی شرایط، بدون داشتن ویزای ترانزیت کانادا به آمریکا رفت و امد داشته باشند.

 
ویزای یک بار ورود کانادا  Single-entry visa


این نوع ویزا:
- به اتباع خارجی این اجازه را می دهد که در طول اعتبار ویزایش تنها یک بار به خاک کانادا وارد شود. 
-می تواند تا شش ماه قبل از تاریخ سفر شما صادر شود.
-تاریخ انقضای آن باید حداقل یک ماه پس ازتاریخ ورود به کانادا باشد. 
نکته: فردی که قصد ورود به کاناد را با استفاده از ویزای یک بار ورود را دارد، تا مدتی که ویزایش معتبر است، می تواند به آمریکا و سنت پیر و میکلون St. Pierre et Miquelon برود و دوباره به کانادا ورود کند. 

ویزای چند بار ورود کاندا Multiple-entry visa

این نوع ویزا که به ویزای مولتی کانادا  معروف است :
-به فرد این اجازه را می دهد که تا مدتی که ویزایش معتبر است هر چند بار که لازم باشد به خاک کانادا وارد شود و محدودیتی در این رابطه ندارد. 
-به منظور ایجاد سهولت در ورود به کانادا برای مسافرین مجاز، مدت اعتبار آن زیاد است. 
-حداکثر مدت اعتبار آن می تواند تا 10 سال و یا یک ماه پیش از پایان از اعتبار گذرنامخ مسافر باشد. 
- در حال حاضر باید مدرکی معتبر در نظر گرفته شود، وافراد مسئول برای صدور ویزای یک بار ورود باید توضیحات لازم را برای صدور این نوع ویزا ارائه دهد. به عنوان مثال ویزای یک بار ورود باید در شرایطی که فرد متقاضی تنها قصد شرکت در یک مراسم خاص در دوره کوتاهی در کانادا را دارد باید صادر شود. 
-حتی پس از پایان اعتبار گذرنامه نیز می تواند معتبر باشد، در چنین مواردی فرد دارنده ویزا باید دارای پاسپورت معتبر باشد و هم پاسپورت جدید و هم قدیمی را برای مسافرت به کانادا به شرکت های هوایی airline carrier و همچنین برای اجازه ورود به خاک کانادا به مامور خدمات مرزی border services officer ، ارائه دهد.دستورالعمل ها برای صدور ویزای یک بار ورود  و چند بار ورود به کانادا
اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به منظور سهولت ورود به کانادا برای مسافران مجاز، صدور ویزاهای چند بار ورود به کانادا را افزایش داده است. تمام مسافران مجاز به استفاده از ویزای مولتی کانادا، می توانند با یک بار صدور آن، بارها از آن بهره ببرند. لازم به ذکر است که تمام افراد مجاز به استفاده از این نوع ویزا نیستند و این تصمیم بر عهده مسئول IRCC است. 
ویزای یک بار ورود در این موارد می تواند صادر شود: 
-فرد متقاضی در کانادا لازم به صرف هزینه نباشد، و ورود او به کانادا کوتاه مدت باشد (مانند یک سفر رسمی برای ملاقات فرد خارجی).
-فرد متقاضی قصد حضور در یک مراسم در کانادا را داشته باشد.
-رویه ها و دستورالعمل های کشور فرد متقاضی، توسط شعبات مرکزی IRCC مورد پذیرش و تایید باشد. 
اگر مسئول مربوطه، تصمیم به صدور ویزای یک بار ورود بگیرد، دلایل آن را باید ذکر کند. افراد مسئول همچنین باید ذکر کنند که صدور ویزای چند بار ورود در حال حاضر استاندارد است و دلیل صدور ویزای یک بار ورود را ارائه می دهند. 
افرادی که ویزای یک بار ورود برای آنها صادر می شود و برای افرادی که مدت زمان ویزایشان برای ماندن در کانادا هنوز اعتبار دارد، در این مدت می توانند به آمریکا بروند و برگردند و لازم نیست که برای ورود دوباره به کاناد ویزا بگیرند. [ 
مدرکی دال بر حمایت مالی در هنگام حوادث پزشکی اورژانسی
برخی از افراد مانند افرادی که همسرشان در کاناد مشغول به تحصیل است و یا والدینی که فرزندشان شهروند کانادست، ممکن است بخواهند که برای شش ماه، یک سال یا بیشتر در کانادا بمانند.
افراد مسئول مربوطه علاوه بر ارزیابی تقاضایاین افراد برای اقامت موقت، همچنین باید از تمکن مالی میزبان در هنگام حضور فرد متقاضی  و پوشش دادن شرایط اضطراری پزشکی در کانادا اطمینان حاصل کند. 
هنگامی که ویزای چند بار ورود به کانادا صادر می شود، زمان اعتبار آن باید بر حسب مدت زمان اعتبار گذرنامه باشد(تا ده سال منهای 1 ماه) که چون پاسپورت های ایرانی اعتبار 5 ساله دارند ، ویزای مولتی کانادا برای ایرانیان حداکثر 5 ساله صادر می شود.
اگر فرد متقاضی درخواست ویزای چند بار ورود را داشته باشد و هزینه آن را نیز پرداخت کند، و افراد مسئول آن فرد را مجاز بدانند، ویزای چند بار ورود با حداکثر زمان آن را صادر می کنند. این اقدام که برای والدین و پدربزگ یا مادربزرگ توصیه می شود، باید برای دیگر افراد متقاضی نیز به کار گرفته شود.
در صورتی که درخواست انواع ویزای کانادا ، مانند ویزای 5 ساله را دارید ، با کارشناسان مجرب پلیکان تماس حاصل نمایید.

ویزای تضمینی کانادا

ویزای تضمینی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای ازدواج کانادا

ویزای ازدواج کانادا

 ali noruzi
  اعتبار ویزای توریستی کانادا چند وقته؟  
 پلیکان توریسم
  اعتبار ویزای توریستی کانادا (یک بار ورود ) 6 ماه در یک سال است و تاریخ انقضای ویزا به معنای آخرین فرصت شما برای ورود به کشور کانادا میباشد.  
پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان

دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا نیازمند برنامه ریزی و ارائه تعهد مالی هستند. در اینجا ما به مواردی اشاره می کنیم که در برآورد کردن هزینه ها به شما می تواند کمک کند.
زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه

بیش از 30درصد ساکنان کنونی ترکیه را افراد غیر ترک تشکیل میدهند، که این نرخ در سالهای اخیر در حال افزایش بوده و همچنان ادامه دارد.
راهنمای خرید ملک در ترکیه

راهنمای خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه بسیار آسان تر از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر میباشد.
دیدنی های تورنتو کانادا

دیدنی های تورنتو کانادا

مکان های دیدنی تورنتو کانادا هر ساله ملیون ها نفر را به سمت خود می کشاند که شامل بناهای مدرن، تاریخی، فرهنگی و سیاسی است. تورنتو شهری بزرگ، شلوغ و با فرهنگ های مختلف است که افراد مختلف با ذائقه های متفاوت مثل دوستداران فرهنگ، ورزش ، طبیعت، طرفداران خرید، عاشقان غذا، و کسانی که مایل به کشف مکان های جدید هستند را به سمت خود جذب می کند.