پارک گلدن گیت

پارک گلدن گیت

معرفی پارک گلدن گیت
گستره عظیمی که به پارک گلدن گیت معروف است، بخش غربی سان فرانسیسکو را به دو بخش تقسیم می کند و به نظر می رسد هیچ راه ورودی ندارد. دلیلش این است که پارک گلدن گیت با عرض ۸۰۰ متر و طول قریب به ۵ کیلومتر، از پارک مرکزی نیویورک هم بزرگ تر است. ورود برای بازدیدکنندگان آزاد است ولی برخی باغ ها و موزه هایش بلیت می خواهد. می توان یک روزه پارک را پیمود ولی اگر زیاد عجله کنید، از چند جای دیدنی غافل خواهید شد.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا و سپس سفر به این کشور از جاذبه های این پارک دیدن کنید.

پیشینه پارک گلدن گیت
از ورودی شرقی که وارد شوید، اولین جاذبه اصلی، منطقه محافظت شده گل ها است. قدیمی ترین غرفه نیمکره غربی پارک، غرفه درخشان سفید شیشه ای و چوبی با معماری مخصوص دوران ویکتوریایی است. این محل در اصل در سال ۱۸۷۹ تاسیس و در ۲۰۰۳ پس از نوسازی گسترده پس از خرابی های زیاد دهه ۱۹۹۰، بازگشایی شد. این مکان، محل برگزاری ۴ نمایشگاه دائمی از ۱۷۰۰ گونه گیاه سرتاسر جهان است. در نمایشگاه مه آلود قسمت های مرتفع نمایشگاه، ارکیده ها و گل های سرده چند ساله ای به اندازه صورت یک انسان می بینید، که مقایسه بدی هم نیست زیرا گل هایش شبیه صورت انسان است، و گلبرگ هایش صورتی عصبانی را تداعی می کند.

اماکنی که از دیدن آنها در پارک گلدن گیت لذت خواهید برد؛
اگر دنبال جای ساکتی هستید، به آن طرف خیابان و بیشه یادبود ملی ایدز بروید. این گورستان ساکت با یاد کسانی بنا شده که جان خود را در اثر ایدز از دست داده اند. قبل از این که دوباره به پارک بروید، بد نیست در اینجا در کنار درختان ماموت و سرخس بنشینید.

با نزدیک شدن به وسط پارک، چند موزه آنطرف تر خودنمایی می کنند که از جمله آن ها، پشت بام زنده ای است که می شود دید. آکادمی علوم کالیفرنیا برای خانواده ها و کودکان مفرح است و پر از اطلاعات و نمایش است. داخل آن یک آکواریوم اشتاین هارت (Steinhart) دوطبقه و افلاک نمای موریسون هست که گنبد تمام دیجیتال جهان می باشد و آخرین نمایش آن «زیستگاه زمین» می باشد. این نمایش، کل اکوسیستم های در هم تنیده سیاره ما را بررسی می کند.شما میتوانید با مشاوره همکاران ما در ایران آنکارا برای گرفتن وقت سفارت آمریکا اقدامات لازم را انجام دهید.

۱_ موزه دی یونگ
بعد از این ها، به موزه دی یونگ (de Young) بروید که به افتخار موسس آن مایکل دی یانگ نام گرفته. این موزه ابتدا در سال ۱۸۹۵ افتتاح شد و دی یانگ قابله ای بود که در بخش موزه هنر آسیای کنونی فعالیت می کرد. دی یانگ پس از زلزله مهیب لوما پرییتا (Loma Prieta) در سال ۱۹۸۹ به تعمیرات اساسی نیاز داشت و موزه جدید که توسط معماران سوئیسی به نام هرزوگ و دی مورون طراحی شد، در اکتبر ۲۰۰۵ بازگشایی شد.پارک گلدن گیت 5

۲_باغ های پارک گلدن گیت
بیرون، بیشه ها و باغچه های زیادی برای دیدن و لذت بردن هست. باغ چای ۲ هکتاری ژاپنی پر از نشان های یادبود بزرگداشت این مکان یکصد ساله و پر از درختان گیلاس، بامبوهای افراشته و بوسانی های زیبا، است. پل ها و ساختمان های سبک ژاپنی ممکن است شلوغ شوند پس بهتر است کمی صبر کنید و از مراسم سنتی نوشیدن چای در چایخانه بهره ببرید.پارک گلدن گیت 6

باغ گیاه شناسی سان فرانسیسکو ۲۲ هکتار است و مشابه باغ های فراگرانس (Fragrance) است. از کتابخانه علوم باغبانی هلن کروکر راسل در سمت چپ ورودی استفاده کنید. این کتابخانه ناآشنا، بزرگ ترین مجموعه کتاب ها و مجلات باغبانی شمال کالیفرنیا را دارد و برای کودکان هم مراسم داستان سرایی رایگان ترتیب می دهد.

پارک گلدن گیت 8

۳_دریاچه ها پارک گلدن گیت
موقع نزدیک تر شدن به بخش نزدیک اقیانوس آرام پارک، از زنجیره ای از دریاچه ها عبور می کنید. یکی از محبوب ترین های آن ها دریاچه اسپرکلز (Spreckels) است و پر از قایق هایی است که اطراف برکه ها جمع می شوند.پارک گلدن گیت 7

بسیاری از بازدید کننده ها به سمت دریاچه استو میروند تا بتوانند قایق پارویی کرایه کنند و از گشت و گذار روی دریاچه لذت ببرند. خانواده هایی که کودک کم سن و سال دارند نباید از مرکز کورت کودکان غافل شوند. در این جا چرخ و فلک ۱۰۱ ساله هرشل-اسپیلمن قرار دارد که بازدیدکنندگان از همه سنی را به وجد می آورد.

۴_بازدید از گاومیش های پارک گلدن گیت
درست پایین جاده هم چیزی شبیه بیشه که پر از گاومیش پشمی است، قرار دارد. پارک گلدن گیت از اواخر دهه ۱۸۰۰ مفتخر است که گاو میش دارد گرچه کل گله فعلی، از نسل همان چند گاو میشی هستند که در سال ۱۹۸۴ به افتخار روز تولد شهردار وقت، دایان فاین اشتاین از سوی همسرش به پارک اهدا شد. این ساکنان کنونی پارک معمولا در ساعات اولیه صبح بسیار فعالند و حتی تا جلوی حصارها هم می آیند.پارک گلدن گیت 9

۵_سرگرمی های پارک گلدن گیت
اگر به ورزش هم علاقه بیشتری دارید، زمین فوتبال و زمین گلف سه سوراخه آن حوالی هست. می توانید به اقامتگاه انجل هم بروید و ببینید ماهیگیریان چه طور مهارت خود را در این اطراف محک می زنند.

۶_ آسیاب هلندی
یکی از آخرین توقف ها قبل از رسیدن به اقیانوس آرام هم آسیاب های دوقلو هستند. آسیاب هلندی از سال ۱۹۰۲ توسط باغ الاله کوئین ویلهلمینا برپا شد و همانجاست که گل های ایسلندی در فصل بهار شکوفه می دهند. آسیاب مورفی در سال ۱۹۰۸ تکمیل شد و مانند آسیاب دیگر، به همان زیبایی پابرجاست.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.
پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

راهنمای خرید ملک در ترکیه

راهنمای خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه بسیار آسان تر از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر میباشد.
بهترین مشاغل کانادا برای مهاجرت

بهترین مشاغل کانادا برای مهاجرت

کانادا یک کشور دوست داشتنی با مردم دوستانه، اقتصادی قوی و سیستم بهداشتی خوشایند است که از سراسر جهان سیل عظیمی از درخواست های مهاجرت به کانادا را دارد.
پارک گلدن گیت

پارک گلدن گیت

در این متن در خصوص پارکی معروف در آمریکا توضیح خواهیم داد. در گستره عظیمی که به پارک گلدن گیت معروف است،از پارک مرکزی نیویورک هم بزرگ تر میباشد.شما میتوانید با مطالعه این مقاله اطلاعتی را در خصوص پارک گلدن گیت سان فرانسیسکو کسب کنید.
حقایق جالب در مورد آلمان

حقایق جالب در مورد آلمان

آلمان با جمعیت 82 ملیون نفر، پس از روسیه، پر جمعیت ترین کشور اروپاست. سرزمین آلمان در دوران رایش دوم Second Reich(1871-1918)پنجاه درصد از اندازه کنونی اش بزرگ تر بود و بخش اعظم لهستان کنونی و قسمت هایی از لیتوانی را در بر می گرف