راهنمای خرید ملک در کانادا

راهنمای خرید ملک در کانادا

دلایل زیادی برای دریافت اقامت کانادا وجود دارد که مهمترین آنها تحصیل، کار و استراحت در دوران بازنشستگی میباشند. تنوع در آب و هوای کانادا ، اقتصاد قوی و شرایط زندگی با کیفیت بالا باعث شده تا بسیاری از مردم به صورت موقت یا دائم به فکر اقامت کانادا باشند. کشور کانادا دارای زیرساخت های عالی، سیاسی پایدار، بهترین سطح بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و طبیعت نفس گیر است که میزان مهاجرت به کانادا را هر ساله افزایش میدهند.

بسیاری از مردم تقاضای خرید ملک در کانادا را با هدف سرمایه گذاری دارند؛ زیرا بازار مسکن کانادا به نفع خریداران است. از آنجا که کانادا کشور پهناوری است، گزینه های زیادی برای مهاجران وجود دارد؛ از سواحل شرقی، تا کانادای مرکزی و سواحل غربی. خرید اموال در کانادا برای مهاجران بسیار آسان است و گزینه ای مناسب برای کسانیست که با اخذ ویزای کانادا برای مدت طولانی در کشور اقامت دارند. قیمت مقرون به صرفه املاک نیز یک ویژگی جذاب کشور است، زیرا قیمت مسکن در کانادا به طور کلی پایین تر از سایر کشورهای قابل قیاس در جهان است.


آیا خارجی ها می توانند خرید ملک در کانادا انجام دهند؟

قوانین کانادا یک سیاست آزاد و بدون هیچ محدودیتی برای مالکان خارجی میباشد. حق مالکیت اموال در کشور بر اساس تابعیت نیست و افراد غیر ساکن نیز دارای حقوق مالکیت مشابه به ساکنان و شهروندان کانادا هستند. هر کس از هر کشوری می تواند برای خرید خانه در کانادا بدون محدودیت در تعداد یا نوع املاک و مستغلات اقدام کند. از دیدگاه اقامتی، اگر مهاجرین در هر سال برای شش ماه یا کمتر اقامت کانادا را داشته باشند، دولت آنها را غیرساکن می داند، البته آنها هنوز می توانند افتتاح حساب بانکی یا خرید ملک را انجام دهند.


منابع جستجوی خرید خانه در کانادا :

·         وب سایت Realtor.ca

·         به مناطقی که خانه های جدید ساخته می شوند مراجعه کنید

·         بخش خانه های فروشی را در روزنامه ها یا مجلات مربوط به املاک بخوانید

·         به دوستان، خانواده و همکاران خود بگویید که به دنبال خانه هستید

·         وب سایت های املاک و مستغلات را برای اطلاعات و عکس های خانه های مختلف چک کنید

·         به اطراف محله ای که دوست دارید بروید و نشانه های "برای فروش" را جستجو کنید


مراحل خرید ملک در کانادا

فرآیند خرید در همه استان های کانادا تقریبا مشابه است و روند انتقال معمولا بین 60 تا 90 روز طول می کشد؛ اگر ملک تخلیه باشد، این زمان به یک ماه کاهش پیدا میکند. برای پرداخت مبلغ خانه قانون خاصی وضع نشده و با توجه به رضایت فروشنده میتوان آن را پرداخت کرد، اما از اکثر مشتریان غیر مقیم خواسته میشود تا 35٪ مبلغ خانه را به صورت پول نقد به عنوان پیش پرداخت در ابتدا بدهند.

1- در گام اول شما باید بودجه و خانه مد نظر خود را مشخص کنید.

2- برای شروع جستجو، یک آژانس املاک محلی پیدا کنید. آژانس های املاک متخصصانی دارای مجوز هستند که منابع املاک را در اختیار دارند و به عنوان مذاکره کننده با فروشنده ملک از طرف خریدار عمل می کنند و برای تکمیل معامله، مشاوره می دهند. دستمزد مشاورین املاک حدود 3 تا 7 درصد پس از اتمام فروش اموال، معمولا توسط فروشنده پرداخت میشود.

3- برای گرفتن وام مسکن به عنوان یک خارجی در کانادا با برخی از شعبه های محلی کانادایی تماس بگیرید و در مورد شرایط مورد نیاز پرس و جو کنید. مقررات همواره درحال تغییر است، بنابراین شما نباید با خواندن اطلاعات قدیمی در اینترنت ریسک کنید.

4- بهتر است که یک وکیل استخدام کنید، حداقل هنگام برخورد با معاملات بزرگ. وکیل به شما کمک خواهد کرد که پیشنهاد را آماده کنید و همچنین عدم وجود مانع یا مخارج پنهان را قبل از تصمیم به خرید ملک بررسی و تأیید می کند .

5- پس از انتخاب و تائید ملک، زمان آن است که پیشنهاد خود را به فروشنده ارسال کنید. این پیشنهاد معمولا شامل موارد زیر خواهد بود:

·         قیمت ارائه شده شما

·         ملک شامل چه چیزهایی میشود (برای مثال لوازم، مبلمان، مساحت زمین)

·         مبلغ پیش پرداخت

·         چگونه پول به فروشنده پرداخت می شود (دفعات و مقادیر)

·         تاریخی که رسما مالک خانه می شوید و کلیدها را دریافت می کنید، به اصطلاح تاریخ بسته شدن

·         این که آیا پیشنهاد شما مشروط یا بدون قید و شرط است یا خیر. پیشنهاد شرطی امن تر است زیرا در صورتی که برخی از معیارها برآورده نشوند شما می توانید از معامله خارج شوید.

·         اطمینان حاصل کنید که قبل از بسته شدن معامله، فروشنده به شخص ثالثی اجازه بازرسی از ملک را بدهد. ممکن است مسائل مربوط به اموال وجود داشته باشد که شما نمیتوانید خودتان را پیدا کنید.

6- هنگامی که پیشنهاد خود را ارسال کردید، معمولا باید مبلغی حدود 5٪ به عنوان بیعانه بدهید، اما بسته به نوع و محل خرید ملک، میتواند متفاوت باشد. در صورتی که از قرارداد منصرف شوید، بیعانه به شما برگردانده خواهد شد.

7- شما باید خانه خود را برای دریافت وام مسکن بیمه کنید. گاهی اوقات برای غیر ساکنان کانادا دریافت بیمه برای یک ملک سخت و گرانتر خواهد بود. با توجه به این که اثبات داشتن بیمه خانه برای گرفتن وام مسکن الزامی است، این باید عامل مهمی در نظر گرفته شود.


دریافت وام برای خرید ملک در کانادا

اکثر خریداران برای خرید خانه خود به وام مسکن نیاز دارند. شما می توانید وام مسکن را از بانک ها و سایر موسسات مالی مانند اتحادیه های اعتباری، شرکت های بیمه یا صندوق های مردمی دریافت کنید. شما باید وام دریافتیتان را از طریق پرداخت های منظم برای یک دوره زمانی بازپرداخت کنید، که این دوره میتواند تا 25 سال باشد؛ که به همان نسبت به مبلغ بازپرداخت تان سود تعلق خواهد گرفت. برای دریافت وام شما مجبور به تأیید درآمد و اعتبار خود می باشید و باید ثابت کنید که می توانید وام مسکن را بازپرداخت کنید. همچنین، نرخ بهره وام مسکن برای خارجیان می تواند بالاتر از آنچه ساکنان کانادا پرداخت می کنند باشد. بانک های خارجی نمیتوانند وام های مسکن در داخل کانادا دهند و هرگونه وامی برای خرید مسکن باید توسط بانکها و موسسات اعتباری کانادا پرداخت شود.


مالیات بر املاک در کانادا

•         در آوریل سال 2017، دولت کانادا، مالیات ملک برای غیرساکنان (NRST) را که خارجیان را ملزم به پرداخت مالیات اضافی 15 درصد در زمان خرید میکند، معرفی کرد. البته این مالیات فقط در برخی نقاط کانادا باید پرداخت شود. اگر شما هفت واحد مسکونی جداگانه را خریداری کنید، از پرداخت هزینه NRST معاف خواهید بود.

•         مالیات انتقال زمین 0.5 تا 2 درصد قیمت ملک بسته به استان میباشد و در برخی استانها مانند آلبرتا نیز اعمال نمیشود.

•         برای خانه های نوساز یا به طور کامل بازسازی شده مالیاتی به نام مالیات کالا و خدمات GST که حدود 5 درصد است بر مبلغ ملک اضافه میشود.


بهترین شهرها برای خرید ملک در کانادا

سرمایه گذاران خارجی عمدتا در شهرهای بزرگی مانند تورنتو و ونکوور متمرکز شده اند؛ به همین دلیل قیمت ها در این شهرها به سرعت افزایش یافته اند. اگر شما قصد کسب سود خوب را داشته باشید، باید شهرهایی را پیدا کنید که آینده خوبی در زمینه تحصیلی و دانشگاهی، ایجاد شغل و اقتصاد، سرمایه گذاری در زیرساخت ها و موارد دیگر دارند. تورنتو و ونکوور گرانترین شهرها برای خرید ملک هستند، اما بسیاری از شهرهای دیگر مانند کلگری، مونترال، وینیپگ، ساسکاچوان و اتاوا که جزء بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت هستند قیمت های مناسبی در خرید املاک و مستغلات دارند.

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

بهترین دانشگاه های ترکیه

بهترین دانشگاه های ترکیه

در ترکیه بیش از 200 دانشگاه وجود دارد که اکثر آنها تازه تاسیس اما در لیست برترین دانشگاههای جهان هستند.
بهترین دانشگاه های کانادا 2018

بهترین دانشگاه های کانادا 2018

آخرین رتبه بندی جهانی دانشگاه ها توسط موسسه QS در سال 2018 در اینجا گردآوری شده است.در این رتبه بندی 26 دانشگاه کانادا جزء بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند.
هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

بسیاری از شهرهای کانادایی در میان بهترین شهرها برای زندگی در جهان قرار دارند، با این حال هزینه زندگی می تواند به طور قابل توجهی بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ی زندگیتان، متفاوت باشد.
موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن یکی از سه موزه بزرگ در خیابان اکسیبیشن رود در کنزینگتون جنوبی، لندن است.شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعات فراوانی را راجع به موزه تاریخ طبیعی لندن کسب کنید.