بهترین مشاغل کانادا برای مهاجرت

بهترین مشاغل کانادا برای مهاجرت

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر میباشد که سالانه حدود 300 هزار نفر را از سراسر جهان برای اقامت موقت یا دائم در کشور میپذیرد. گزارش مرکز تحقیقات Pew که در مارس 2019 منتشر شده ، می گوید افرادی که در کانادا زندگی می کنند نسبت به هر کدام از 18 مرکز بزرگ مهاجرت جهان، مثبت ترین دیدگاه را نسبت به مهاجران دارند. طبق نظرسنجی بین المللی، 68 درصد از افرادی که در کانادا زندگی می کنند معتقدند که مهاجران، کشور کانادا را قوی تر می کنند. کانادا یک کشور دوست داشتنی با مردم دوستانه، اقتصادی قوی و سیستم بهداشتی خوشایند است که از سراسر جهان سیل عظیمی از درخواست های مهاجرت به کانادا را دارد.

با افزایش رو به رشد فرصت های شغلی، کشور به طور مداوم به دنبال افرادی است که این موقعیت ها را پر کنند؛ اما دستیابی به موفقیت و ثبات به عنوان یک مهاجر ، به توانایی شما در شناسایی چشم اندازهای اشتغال و تجربه و مهارت شما بستگی دارد. کارفرمایان کانادایی به خوبی از مزایای استخدام مهاجران آگاهی دارند؛ بدین گونه که تازه واردین تمایل به کار سخت و قابل اعتماد دارند، آنها دارای تجربه بین المللی و ایده های تازه هستند، حتی برخی از کارفرمایان ترجیح می دهند افرادی را از کشور و فرهنگ دیگر استخدام کنند، به خصوص شرکت هایی که در خارج از کشور کار می کنند و یا در کانادا به مخاطبان قومی بازار می دهند.


نکاتی در خصوص کار و مهاجرت به کانادا :

•         روشهای مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؛ با داشتن شغل در کانادا روند دریافت اقامت، بسیار راحت تر میشود.

•         مهاجرینی که از طریق کسب شغل قصد اخذ اقامت کانادا را دارند، باید قبل از شروع به کار اقدام به دریافت ویزای کار کانادا کنند.

•         برای کار در کانادا، به شماره بیمه اجتماعی (SIN) نیاز خواهید داشت؛ به محض ورود به کانادا درخواست SIN دهید.

•         وب سایت دولت کانادا و اداره اشتغال و خدمات اجتماعی یک منبع عالی برای اتباع خارجی که بدنبال یافتن کار در کانادا هستند، میباشد.

•         اگر قصد دارید اقدام به یافتن کار در کانادا کنید، باید یک رزومه به روز و به سبک کانادایی تهیه کنید.

•         آماده پاسخگویی به سؤالات در مصاحبه شغلی مخصوصا به زبان انگلیسی و فرانسوی باشید.

•         میزان حقوق درخواستی خود را بشناسید، درمورد حقوق درخواستی خود از کسانی که در شغل شما با میزان تجربه شما هستند تحقیق کنید.


بهترین مشاغل کانادا برای مهاجرت

1- متخصص قلب و عروق Cardiology Technologist

تقاضای متخصصین قلب و عروق در سالهای اخیر به دلیل سالخوردگی جمعیت در کانادا افزایش یافته. برای کار به عنوان یک تکنسین قلب و عروق در کانادا (به استثنای کبک) یک متخصص باید در انجمن متخصصان قلب و عروق کانادا ثبت نام کند. بالاترین میانگین دستمزد ساعتی برای متخصص قلب و عروق در کلگری در 44.27 دلار در ساعت و کمترین میانگین دستمزد ساعتی برای تکنسین قلب و عروق در هالیفاکس در قیمت 20.85 دلار در ساعت است.

2- درمانگر تنفسی Respiratory Therapist

نیاز به درمانگران تنفسی نیز مانند متخصصین قلب با افزایش جمعیت سن کانادایی در حال افزایش است. بالاترین حقوق برای شغل درمانگر تنفسی در تورنتو ، کلگری ، وینیپگ و ونکوور هستند. متخصصین تازه وارد در رده پایینی برای دریافت حقوق قرار می گیرند، اما با پنج سال تجربه یا بیشتر، نرخ های پرداخت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. بازه حقوقی این شغل ساعتی: 23.78 تا 41.99 دلار میباشد.

3- زمین شناسان و اقیانوس شناسان Geoscientists and Oceanographers

با وجود سقوط قیمت نفت در سال های اخیر، نیاز مداوم به بهره برداری از معادن در کانادا هنوز یک اولویت است. تقاضا برای این مشاغل در آینده نزدیک رشد می کند و همچنین انتظار می رود که نیروی کار بومی به دلیل کاهش رشد جمعیت کاهش یابد. حقوق سالیانه زمین و اقیانوس شناسی بین 54044 تا 141772 دلار تخمین زده میشود.

4- مهندسی شیمی، معدن، نفت، زمین شناسی و هوا فضا AEROSPACE) Engineering)

بخش های مهندسی ذکر شده در بالا، همگی در فهرست کارگران مورد نیاز در کوتاه مدت قرار دارند و فرصت خوبی برای کسانیست که میخواهند کسب و کار خود را آغاز کنند. حقوق در بخش های مختلف و همچنین در سراسر مناطق مختلف کانادا متفاوت است.حقوق ساعتی برای مهندس شیمی: 12.96 تا 57.81 ،  مهندس معدن / زمین شناسی: 39.04 ، مهندس نفت: 50.08 و مهندس هوافضا: 17.00 تا 47.92 دلار میباشد.

5- نقشه برداری زمین Land Surveyors

یکی دیگر از حرفه ها با تقاضای بالا ، نقشه برداری زمین است که انتظار می رود این وضعیت برای چندین سال ادامه داشته باشد. افراد با تجربه در نقشه برداری مربوط به توسعه شهری، بزرگراه ها و پروژه های توسعه، بسیار مورد پسند کارفرمایان هستند. این شغل در سراسر کانادا در مناطق شهری و روستایی موجود است و حرفه انعطاف پذیری را برای مهاجرین فراهم میکند. بازه حقوقی نقشه برداری زمین بین 17.72 تا 36.44 است.

6- تکنسین ابزار صنعتی و مکانیک Industrial Instrument Technicians and mechanics

تکنسین های صنعتی و مکانیک در کانادا تقاضای زیادی دارند؛ در بیشتر موارد، این فرصت های شغلی در شرکت های هسته ای، مولد برق، صنایع معدنی، کاغذ سازی، شرکت های ابزار صنعتی و شرکت های پتروشیمی و گاز طبیعی وجود دارد. این موقعیت ها در سراسر کانادا در دسترس هستند اما عمده آنها در آلبرتا متمرکز هستند؛ همچنین گواهینامه مورد نیاز برای کار به عنوان تکنولوژیست حرفه ای در کانادا از استان به استان متفاوت است. حقوق ساعتی در ای مشاغل بین 19.2 تا 50.5 دلار متفاوت است.

7- آسیب شناسی گفتاری و شنوایی Audiologists and Speech-Language Pathologists

علم شنوایی سنجی و آسیب شناسی گفتار شامل تشخیص، ارزیابی و درمان مسائل مربوط به شنوایی، زبان، گفتار و اختلالات صوتی است که به صورت افزایشی در کانادا درخواست میشود. فرصت های زیادی در بخش های خصوصی و دولتی بیمارستان ها، مراکز بهداشتی، مراکز مراقبتی، مراکز توانبخشی و بسیاری از مراکز آموزشی وجود دارد. حقوق این شغل بین 20.27 تا 50 دلار در ساعت میباشد.

8- متخصصان آزمایشگاهی و دستیاران پاتولوژی Medical Laboratory Technicians and Pathologists Assistants

تکنسین های آزمایشگاهی در گستره وسیعی از هر دو بخش عمومی و خصوصی کار می کنند؛ شامل بیمارستان های بزرگ، آزمایشگاه های خصوصی، کلینیک های اجتماعی، امکانات تحقیقاتی دانشگاه و شرکت های بیوتکنولوژی می باشد. این حرفه فرصت شغلی در هر منطقه را فراهم می کند و فرصت های خوبی برای ترفیع به سطح مدیریت وجود دارد. حقوق این شغل بین 13 تا 28 دلار در ساعت میباشد.

9- حسابداری Accountant

حسابداری در دسته ای از مشاغل کانادایی قرار دارد که در در حال رشد هستند؛ و این بدان معنی است که آنها همیشه به دنبال کارگران ماهر برای آوردن به تیم خود هستند. مشاغل مربوط به صنعت مالی فرصت خوبی برای مهاجران در کانادا است زیرا در هر شغلی حداقل یک نفر حسابدار یا مسئول مالی باید وجود داشته باشد.

10- متخصص برق صنعتی Industrial Electricians

بدون داشتن تجربه کاری در زمینه های پزشکی، علمی یا تجاری هم میتوانید در کانادا موفق باشید؛ صنایع تولیدی و فنی در کانادا رونق یافته اند و تقاضا برای استخدام کارگران ماهر به خصوص در شغل برق صنعتی، که در کانادا با کمبود متخصص همراه است، نیز افزایش پیدا کرده است.


مشاغل دیگری مانند فیزیوتراپی ، سونوگرافی، مشاور و آنالیزور شغلی، راننده کامیون، مدرس حرفه ای کالج، جوشکاری، کارشناس فروش ، روانشناسی، داروسازی و پرستاری نیز از دیگر مشاغل کانادا هستند که علاوه بر تقاضای زیاد در بین شهروندان کانادا، برای مهاجرین نیز فرصت شغلی بسیاری فراهم کرده اند. همچنین بازار کار در شهرهای بزرگ کانادا مانند تورنتو، اتاوا، ونکوور، کلگری و مونترال که از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی مهاجران هستند، دامنه ی وسیع تری دارد و امکان یافتن کاار برای مهاجرین بیشتر است.


چند توصیه به مهاجران در مورد شرایط کار در کانادا :

1. شرایط کار در کانادا ممکن است متفاوت با آنچه شما تا کنون دیده اید باشد، بنابراین باید با آنها منطبق شوید.

2. یکی از موارد مهم کار در کانادا که مهاجران باید بدانند این است که شرایط کاری کانادا نیز قواعد، فرهنگ و رسوم خود را دارد که برای ورود باید با فرهنگ آن شرکت (نوع لباس، عملکرد کارمندان و ...) آشنایی داشته و خود را آماده پذیرش قوانین آن کنند.

3. اهداف و نیازهای شرکت و مدیرتان را دقیق بدانید و مسئولیت های خود را با مشاهده و پرسش کاملا درک کنید.

4. درباره سبکهای ارتباطی کاری کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید، کانادایی ها در ارتباطات کاری خود بسیار مودب و محترم هستند.

5. رفتار حرفه ای در کانادا را بیاموزید، از افراد بالا دست خود در شرکت نوع لباس پوشیدن و رفتار را پیروی کنید و همیشه سروقت یا حتی زودتر در قرارها حاضر شوید.

6. در محیط های کاری کانادا به زنان و مردان به یک اندازه احترام بگذارید و با دستیاران نیز به اندازه مدیران با حسن نیت رفتار کنید.

7. ابتکار عمل نشان دهید؛ در اکثر شرکت های کانادایی، مدیران انتظار دارند شما ابتکار عمل داشته و برای مشکلات راه حل پیدا کنید.


پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

باغ کوکن هوف هلند

باغ کوکن هوف هلند

این شگفتی هلندی که به آن «باغ اروپا» هم می گویند، جز یکی از پرپازدید ترین و زیباترین باغ گل های جهان است. باغ کوکن هوف هلند با ۳۲ هکتار وسعت میتواند مکانی مناسب برای گشت و گذار همراه با خانواده باشد.ما در این مقاله دانسته های شما را در خصوص باغ کوکن هوف هلند افزایش خواهیم داد.
حقایق جالب در مورد آلمان

حقایق جالب در مورد آلمان

آلمان با جمعیت 82 ملیون نفر، پس از روسیه، پر جمعیت ترین کشور اروپاست. سرزمین آلمان در دوران رایش دوم Second Reich(1871-1918)پنجاه درصد از اندازه کنونی اش بزرگ تر بود و بخش اعظم لهستان کنونی و قسمت هایی از لیتوانی را در بر می گرف
بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

بهترین دانشگاه های ایتالیا 2018

درک اینکه چرا ایتالیا به یکی از کشورهای پرطرفدار برای تحصیل تبدیل شده است سخت نیست. دانشگاه بولونیا که گفته می شود قدیمی ترین دانشگاه دنیاست در این کشور قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا مسحوب می شود.
آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا

کانادا به دلیل آنکه دومین کشور پهناور جهان است، آب و هوای بسیار متنوعی دارد.