بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

اگر در حال برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا هستید، یکی از سخت ترین گزینه ها انتخاب بهترین شهر برای زندگی در این کشور است. بعضی از نقاط در کانادا فرصت های خوبی برای شغل، مسکن، تحصیل، آب و هوا و سایر چیزهایی که برای زندگی روزمره بسیار مهم هستند، فراهم می کنند. کانادا کشوری بسیار پهناور است و این نشان دهنده فرصت های فراوان برای مهاجران و شهروندان این کشور می‌باشد. کانادا اغلب در لیست برترین ها در روش های زندگی مناسب قرار دارد و از طرف سازمان ملل متحد به عنوان برترین کشور برای زندگی انتخاب می‌شود، زیرا هم فرصت های شغلی بسیاری فراهم می کند و هم استانداردهای بهداشتی و آموزشی مناسب دارد.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مردم از سراسر جهان درخواست ویزای اقامت دائم کانادا را دارند. این کشور دارای بسیاری از شهرهای عالی است که علاوه بر مناظر دیدنی و منحصر به فرد، آب و هوای متنوع در هر شهر، فرصت های شغلی عالی و کیفیت بالای زندگی را به شهروندانش می‌دهد . کانادا یک کشور دوست داشتنی بسیار متنوع و مهاجر پذیر است همانطور که از جوامع بزرگ و درصد مهاجرانش دیده می‌شود؛ گفته شده از هر 5 کانادایی یک نفر خارج از کشور متولد شده است.

بر اساس رده بندی های موسسات و مجله های مختلف بر اساس نیازهای اولیه زندگی مانند کار، مسکن، سبک و هزینه زندگی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی مهاجرین رده بندی شده اند. این رده بندی در سالهای مختلف ، متفاوتند ؛ و ما سعی کرده ایم بهترین شهرهای کانادا را در مجموع رده بندی سالهای اخیر انتخاب کنیم و در لیست زیر آنها را شرح دهیم :


1- شهر اتاوا در استان انتاریو Ottawa - Ontario

اتاوا، پایتخت کانادا، دارای بالاترین سطح زندگی در کشور و به طور منظم در سالهای اخیر در لیست برترین شهرهای کانادا قرار گرفته است. اتاوا با 1میلیون نفر جمعیت اتاوا شهری رسمی و دو زبانه است، انگلیسی و فرانسوی؛ و بیشترین نسبت افراد تحصیل کرده در این شهر زندگی می‌کنند. از نظر کیفیت زندگی اتاوا دومین شهر در آمریکای شمالی و چهاردهمین رتبه جهانی را دارد. در چهارفصل تغییرات آب و هوایی به خوبی در اتاوا رخ میدهند، زمستانها سرد و برفی و تابستانها گرم و مرطوب می‌باشند.

اتاوا با معماری خیره کننده و تعداد زیاد جوانان مشغول به تحصیل در دانشگاه های خوب شهر (University of Ottawa  و  Carleton University) سیاست های مهاجرتی مثبتی پیش رو دارد. همه ساله هزاران مهاجر از سراسر جهان به دلیل زبان پایه انگلیسی و فرصت های شغلی و سرمایه گذاری، عمدتا از طریق ویزای کاری ، تحصیلی یا ویزای استارت آپ به این شهر می‌آیند. هزینه زندگی در اتاوا کمی از سطح متوسط بالاتر است اما حقوق‌های پرداختی نیز از میانگین در شهرهای بزرگ بالاتر (دومین شهر با درآمد بالا) می‌باشد. تنها مسئله ای که برای مهاجرت به کانادا باید در نظر داشته باشید قیمت بالای مسکن در این شهر است، البته در مقایسه با تورنتو، ونکوور و کلگری ، مسکن در اتاوا هنوز هم مقرون به صرفه محسوب میشود، اما بالاتر از مونترال و ادمونتون.


2- شهر کلگری در استان آلبرتا Calgary - Alberta

کلگری بزرگترین و مهمترین شهر در آلبرتا و سومین شهر بزرگ در کانادا با 1.3میلیون نفر جمعیت است. موقعیت های شغلی مکانیک، مهندسی و معدن در این شهر بسیار زیاد و یکی از بهترین گزینه ها برای متقاضیان ویزای استارت آپ کانادا می‌باشد. کلگری یک شهر کوهستانیست و این امر بسیار بر آب و هوا تاثیر میگذارد؛ به صورتی که دارای آب و هوای قاره ای می‌باشد، زمستانها طولانی، سرد و خشک اما تابستانها گرم و کوتاه مدت.

 با داشتن محیطی عالی، پایین بودن نرخ مالیات و قیمت مسکن بسیار منطقی، کالگری محل خوبی برای زندگی است و بیشترین میزان پذیرش مهاجر را نسبت به شهرهای دیگر آلبرتا دارد. پیدا کردن خانه در کلگری به دلیل وجود گزینه های بسیار سخت نیست و قیمتهای خرید بسیار مقرون به صرفه هستند، اما برای اجاره باید مبلغ بیشتری نسبت به شهرهای بزرگ تر پرداخت کرد! در مجموع کلگری در لیست برترین شهرها از نظر امنیت و سلامتی قرار دارد و کیفیت بالای زندگی را به شهروندانش ارائه می‌دهد.


3- شهر تورنتو در استان انتاریو Toronto - Ontario

تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرین، بزرگترین  شهر کشور با جمعیت 3میلیون نفری می‌باشد؛ چیزی حدود نیمی از جعیت شهر را مهاجران تشکیل می‌‎دهند. در این شهر نرخ بیکاری بسیار پایین است به صورتی که بیش از 50 درصد کل تولیدات کانادا در تورنتو تولید می‌شود. البته یکی از معایب زندگی در تورنتو، آب و هوای آن است، زیرا زمستانهای بسیار سرد و تابستانهای بسیار گرمی دارد.

هزینه های مسکن در تورنتو به طور میانگین مناسب است، اما در نزدیکی مرکز شهر کمی بالاتر از سایر شهرهای کانادا می‌باشد. با توجه به فرصت های شغلی فراوان، تورنتو شهری مناسب برای درخواست ویزای کار کانادا است. این شهر به کیفیت بالای زندگی شناخته شده و در نوآوری، سلامت، امنیت و شغل نسبت به شهرهای کانادا برتری دارد. با جمعیت متنوع ، فرصت های شغلی عالی تورنتو یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرینی که برای اولین بار به کانادا سفر می‌کنند.


4- شهر مونترآل (مونترال) در استان کبک Montreal - Québec

مونترال در شمال مرز آمریکا با 1.8میلیون نفر جمعیت دومین اقتصاد بزرگ کانادا به شمار می‌رود. در این شهر حدود 70 درصد مردم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. بزرگترین شهر استان کبک و دومین شهر بزرگ کشور دارای آب و هوای قاره ای مرطوب با تابستان گرم و مرطوب و زمستان سرد و خشک می‌باشد. مونترآل با یک محیط اقتصادی قوی و پایدار محل بسیاری از شرکت های بزرگ مانند آژانس فضایی کانادا، بانک ملی کانادا، بزرگترین خط هواپیمایی کانادا و بسیاری دیگر می‌باشد که امکان مهاجرت به این شهر با هدف کار را مناسب و آسان می‌کند. در کانادا مونترال یکی از شهرهاییست که بیشترین پذیرش را در بین مهاجران ایرانی داشته است.


5- شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا Vancouver - British Columbia

شهر ساحلی ونکوور با حدود 650 هزار نفر در جنوب غربی کانادا، جزء شهر های پرتراکم در جمعیت کانادا می‌باشد. آب و هوای ونکوور اقیانوسی و در تمام طول سال معتدل است؛ البته روزهای ابری بسیاری در این شهر وجود دارد. در ونکوور بیش از نیمی از جمعیت به زبان مادری غیر از انگلیسی صحبت میکنند، چرا که در این شهر نژاد های بسیار متفاوتی از سراسر دنیا زندگی می‌کنند. مسکن در ونکوور یکی از گرانترین بازارهای مسکن در کانادا می‌باشد و پیدا کردن خانه مخصوصا در نزدیکی مرکز شهر کمی چالش برانگیز می‌شود؛ در قسمت های شرقی ونکوور قیمت اجاره و خرید خانه مناسب تر است.

از سال 1980 به بعد مهاجرت به این شهر کانادایی به شدت افزایش پیدا کرد، به خصوص در بین  مهاجران آسیایی (مخصوصا چینی ها) شناخته شده است. به دلیل قرار گرفتن در حاشیه اقیانوس آرام، این شهر دارای بنادر بزرگی برای تجارت کالا است؛ در این شهر شرکت های اصلی مربوط به جنگل داری، معدن و صنعت فیلم و تلویزیون نیز قرار دارند؛ البته در کنار این صنایع  توریسم نیز یکی از ارکان اصلی اقتصاد ونکوور است.


6- شهر اوک‌ویل در استان انتاریو Oakville - Ontario

شهر دوست داشتنی اکویل در جنوب انتاریو ، یک شهر جذاب در نزدیکی دریاچه انتاریو و با دسترسی آسان به شگفتی های طبیعی و شهر تورنتو دارد. این شهر تنها 30 دقیقه از مرکز شهر تورنتو و یک ساعت از آبشار نیاگارا در مرز آمریکا فاصله دارد. اوک ویل با جمعیت حدود 200هزار نفر ، بیشترین میزان پذیرش مهاجر از جنوب آسیا (34درصد) را داشته است. مانند بسیاری از شهرهای جنوبی انتاریو، اوکویل آب و هوای قاره ای مرطوب با زمستانهای سرد و تابستانهای گرم دارد.

اوک ویل در فهرست بهترین شهرها برای مهاجرت به کانادا جایگاه خود را در زمینه فرهنگ، موسیقی هنر و تفریح حفظ کرده است. با اینکه اوکویل یک حومه شهر تورنتو محسوب می‌شود اما اقتصاد آن بسیار پویا و فرصت های شغلی آن متعدد و متنوع است؛ مخصوصا در زمینه علوم زیستی، الکترونیک و هوافضا. در سالهای اخیر با افزایش جمعیت مهاجرین میزان هزینه مسکن کمی افزایش داشته است؛ اما همچنان یک گزینه ممتاز مهاجرت به کانادا برای خانواده ها است.


7- شهر گتینو در استان کبک Gatineau - Quebec

استان کبک با زیبایی بی نظیرش به اروپا در آمریکای شمالی معروف است و تنها استان با زبان اصلی فرانسوی می‌باشد. شهر گتینو در غرب کبک قرار دارد و با 270هزار نفر جمعیت چهارمین شهر بزرگ استان است. گتینو در فاصله هشت کیلومتری اتاوا قرار دارد و مانند آن شهر با قبول قومیت های گوناگون شهری عالی برای مهاجرت در نظر گرفته میشود. با توجه به نزدیکی به پایتخت، بسیاری از مردمی در گتینو زندگی میکنند در اتاوا مشغول به کار می باشند زیرا هزینه ها در گتینو ارزان تر و مالیات بر در آمد نیز کمتر است. البته یکی از ضعف های گتینو کمبود پزشکان و انتخاب های محدود برای مسائل بهداشتی می‌باشد.


8- شهر دلتا در استان بریتیش کلمبیا Delta - British Columbia

حدود 23درصد از جمعیت شهر دلتا را مهاجرین تشکیل میدهند که بیشتر آنها از چین و جنوب آسیا می‌باشند. شهر دلتا یکی از مهمترین مناطق کشاورزی در منطقه ونکوور با میزان درآمد متوسط خانواده بالاتر از متوسط در کانادا است. هزینه های مسکن در دلتا خوشبختانه پایین و برای کسانی که به دنبال آرامش یا خانه های ویلایی هستند، منطقه بسیار مناسبی است؛ زیرا محله ها امن و فضاهای وسیع و تفریحی بسیاری در شهر وجود دارد. آب و هوای دلتا در کشور معتدل ترین است، زمستانها به سردی دیگر شهرها نیست و برف بسیار کم می‌بارد. علاوه بر کشاورزی صنایع دیگری مانند ارتباطات، گردشگری و تولید نیز در آن به خوبی فعالیت میکنند؛ همچنین بندر دلتا بزرگترین پایانه بنادر در کانادا است.


9- شهر ادمونتون در استان آلبرتا Edmonton - Alberta

استان آلبرتا محل مورد علاقه مهاجرینی است که از طریق ویزای کار ، ویزای سرمایه گذاری یا ویزای استارت آپ کانادا اقدام می‌کنند زیرا اقتصاد استان قوی و به گاز و نفت وابسته است. شهر ادمونتون ، مرکز آلبرتا در شمال رودخانه ساسکاچوآن قرار دارد و دومین شهر بزرگ استان با 900هزار نفر جمعیت می‌باشد. بیشترین گروههای مهاجر در شهر را اروپایی ها تشکیل می‌دهند که عمدتا از انگلیس، اسکاتلند، آلمان و فرانسه هستند.

علاوه بر فرصت های شغلی فراوان، موقعیت های تحصیلی استان نیز بسیار مناسب مهاجرت های تحصیلی است. قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون قرار دارد که وام های دولتی به دانشجویان آن تعلق میگیرد. در این استان به ویژه در شهر ادمونتون مراکز تفریحی فراوان در کنار جشنواره های متنوع و بزرگ باعث شده تا به یکی از بهترین شهرها برای زندگی تبدیل شود. در کنار سایر مزایای گفته شده قیمت مسکن و هزینه زندگی در ادمونتون نیز مناسب است.


10- شهر واترلوو در استان انتاریو Waterloo – Ontario

شهر کوچک واترلو دارای جامعه ای پررونق، هیجان انگیز و کیفیت بالای زندگی می‌باشد. اقتصاد شهر دارای طیف وسیعی از صنایع ، تکنولوژی و تولید می‌باشد، همچنین شهر مناسبی برای تحصیل در کالج ها و دانشگاههای سطح بالا در جهان است. دانشگاه واترلو یکی از مدرن ترین دانشگاههای کانادا محسوب می‌شود و برای انتخاب اقامت موقت با ویزای تحصیلی یکی از بهترین گزینه هاست.

شهر واترلو ترکیبی از زندگی شهری و روستایی، و فرصت های فراوانی برای فعالیت های فرهنگی و تفریحی ارائه می دهد. در این شهر ملیت های زیادی زندگی میکنند که نشان دهنده جمعیت مهاجرین زیاد شهر در دوره های مختلف می‌باشد؛ در حال حاضر حدود 25درصد از جمعیت شهر را مهاجرین تشکیل می‌دهند. با توجه به گستردگی وجود مسکن در شهر، قیمت ها نسبت به شهرهای مهم دیگر انتاریو مقرون به صرفه است.


پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

شهرها و مکان های دیدنی کانادا

شهرها و مکان های دیدنی کانادا

مناظر هیجان انگیز، شهر های پر جنب و جوش و فضای صمیمانه، همه و همه کانادا رابه یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی تبدیل کرده است. این کشور به عنوان بزرگترین کشور در آمریکای شمالی، سرزمینی عظیم همراه با کوه های با شکوه، سواحل دیدنی و جذاب، جنگل های بکر، چمنزار های بزرگ و تندرا های قطبی می باشد
بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

رتبه بندی که در اینجا ذکر می شود، به طور قطع ارائه دهنده ی بهترین مشاغل این کشور در سال 2018 است. ما با استفاده از فرمول خاص خود و همچنین داده های موجود در Statistics Canada و Employment & Social Development Canada،
سیستم آموزش عالی در آلمان

سیستم آموزش عالی در آلمان

بسیاری از موسسات آموزش عالی در آلمان در حال حاضر برنامه های آموزشی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در سطح بین المللی را ارائه می دهند. این به این معنی است که رشته های تحصیلات تکمیلی در آلمان و مدارک تحصیلی به دست آمده در این دانشگاه ها، در سطح بین المللی معتبر می باشند.
کاخ سلطنتی هافبورگ اتریش

کاخ سلطنتی هافبورگ اتریش

اتریش یکی از کشورهایی با تاریخ غنی در اروپا است. کاخ سلطنتی هافبورگ،کاخی متشکل از سبک های مختلف معماری است این مجموعه از قسمت های مختلفی تشکیل شده که هر کدام دارای جذابیت های مختلفی میباشد.ما با ارائه این مقاله دانسته های شما را در خصوص کاخ سلطنتی هافبورگ افزایش خواهیم داد.