کار در کانادا

کار در کانادا

در طول 15 سال گذشته کانادا تقریبا 4 میلیون مهاجر را به خود اختصاص داده و دارای یکی از بالاترین میزان سرانه مهاجرت دائمی در جهان است به صورتی که تقریبا 0.8 درصد از جمعیت کل کانادا (34 میلیون نفر) در سال های اخیر را مهاجرین تشکیل میدهند. کانادا یک کشور مهاجرپذیر با مردم دوستانه، اقتصاد خوشایند و فرصت های فراوان است، اما دستیابی به موفقیت و ثبات به عنوان یک مهاجر کانادایی ، به توانایی شما در شناسایی چشم اندازهای اشتغال و ارزیابی سبک زندگی که آنها از شما انتظار دارند، بستگی دارد. تقریبا هر صنعت و حرفه ای در ده استان و سه قلمرو کانادا وجود دارد، با این حال تقاضا برای انواع مختلف کار می تواند بین مناطق مختلف متفاوت باشد؛ بنابراین هر استان و قلمرو سیستم خاص خود را برای طبقه خاصی از کارگران دارد.

با افزایش رو به رشد فرصت های شغلی، کانادا به طور مداوم به دنبال افرادی است که این موقعیت ها را پر می کنند. این کشور به طور فعال به دنبال کارگران و متخصصان خارجی برای کمک به رشد نیروی کار ملی قوی خود است. کارفرمایان کانادایی به خوبی از مزایای استخدام مهاجران آگاهی دارند، مهاجرین تازه وارد تمایل به کار سخت و قابل اعتماد دارند، آنها تجربه های بین المللی و ایده های تازه را به ارمغان می آورند، حتی برخی از کارفرمایان ترجیح می دهند افرادی را از کشورهای دیگر و فرهنگ ها استخدام کنند، به خصوص شرکت هایی که در خارج از کشور خود کار می کنند و یا در کانادا به مخاطبان قومی بازار می دهند. همچنین در بعضی از شغل ها مهاجرین حاضر به کار با شرایط یکسان اما حقوق کمتر هستند که این برای کارفرمایان خوشحال کننده است.


کار در کانادا برای مهاجران

بازار کار کانادا بسیار محکم است و رقابت برای شغل بسیار شدید، به ویژه در شهرهای بزرگ. سه دلیل اصلی وجود دارد که مهاجران و تازه واردان یک کار خوب را بسیار سخت تر از مردمی که مدتها در کانادا بوده اند پیدا میکنند:

1- کمبود تجربه کانادایی. در کانادا انجام بعضی از شاخه های کاری قوانین مربوط به خود را دارد، که بعضی از کارفرمایان در زمان استخدام از شما انتظار آشنایی با این روش ها را دارند.

2- مدارک غیر معتبر یا ناکافی . برخی از کارفرمایان کانادایی مدارک تحصیلی، گواهینامه های فنی و حرفه ای مربوط به خارج از کانادا را قبول ندارند، علاوه بر این برخی از شغلها مستلزم داشتن مجوزهای کانادایی هستند مانند : مهندسی، پزشکی برق و ... .

3- مشکلات زبانی. در بهترین شهرهای کانادا دو زبان اصلی پایه وجود دارد، انگلیسی و فرانسوی. یکی از پیش نیازهای مهم برای بسیاری از شغل ها تسلط به زبان های پایه میباشد که میتواند شانس استخدام شما را در شغل مورد نظرتان بالا ببرد.


قبل از درخواست شغل در کانادا، مطمئن شوید که واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا و کار در این کشور هستید و در مورد مهارت های جستجوی شغلی، نحوه شغل، استانداردهای محل کار و فرهنگ کاری کانادایی یاد بگیرید. برای مهاجرین کار در کانادا توسط اقامت دائم در کانادا، کار موقت از طریق ویزای کار کانادا، کار در حین تحصیل از طریق ویزای تحصیلی کانادا ممکن است. یک پیشنهاد شغلی کافی نیست، پیدا کردن شغل مناسب در کانادا نیازمند مقدماتی است که به شرح زیرند :

·         ارسال رزومه مناسب و آمادگی برای مصاحبه به زبان انگلیسی یا فرانسوی.

·         انتخاب شغل مناسب و مرتبط با توانایی و تحصیلات

·         کسب مجوز کانادایی برای شغل مورد نظر

·         داشتن تاییدیه از محل کار قبلی

·         داشتن شماره بیمه اجتماعی (SIN)


جستجوی کار در کانادا

در کانادا راه های زیادی برای کمک به کسب و جستجوی شغل وجود دارد، از جمله:

·         سازمان های خدمات مهاجران

·         بانک شغلی کانادا Job Bank

·         خدمات کانادا Service Canada

·         وب سایت استان یا ناحیه محل زندگیتان برای تازه واردین

·         وب سایت شرکت های تحقیقاتی یا مراجعه حضوری به کارفرمایان

·         مراجعه به نمایشگاه های شغلی

·         فهرست جستجوی شغل روزنامه ها

·         وب سایت jobs.gc.ca (خدمات عمومی فدرال)

·         مراجعه به آژانس کاریابی

·         لیست top 100 employers


زمانی که شغل مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید درخواست خود را از طریق : نامه پوشش (توضیح کوتاهی بر شایستگی شما برای شغل) و رزومه که شامل مدارک و تجارب کاری شما شود ، ارسال کنید. پس از آن احتمال درخواست مصاحبه از سمت شرکت وجود دارد، برای آن آماده باشید.


استانداردهای محل کار در کانادا:

در کانادا، قوانین فدرال و استانی با تنظیم: ساعت کاری، حداقل دستمزد، استانداردهای بهداشت و ایمنی و پرداخت مرخصی های سالانه از کارگران و کارفرمایان محافظت می کند. قبل از شروع به کار در کانادا باید درمورد قوانین کار فدرال و استانی بدانید. شما حق اینکه به اتحادیه کارگری بپیوندید را دارید، البته در بیشتر موارد ضروری است و هزینه های مختصری دارد که از حقوق شما کسر میشود. در صورتی که احساس کردید کارفرمای شما یا اتحادیه با شما به صورت ناعادلانه برخورد کرده، میتوانید با یک مامور وزارت کار در ناحیه یا استان خود تماس برقرار کنید؛ همچنین مراکز خدمات کانادایی برای رسیدگی به شکایت شما نیز وجود دارد.


بهترین فرصتهای شغلی در کانادا برای مهاجران در سال 2019 کدامند؟

1. کارشناس فروش Sales Representative

2. حسابدار Accountant

3. مدیر پروژه مهندسی و آی تی IT & Engineering Project Manager

4. تحلیل گر کسب و کار Business Analyst

5. مهندس نرم افزار Software Engineer

6. زمین شناس و اقیانوس شناس Geoscientist And Oceanographers

7. متخصص قلب و عروق Cardiology technologists

8. تکنسین های فنی و مکانیک صنعتی Industrial instrument technicians and mechanics

9. رانندگان کامیون Truck Drivers

10. پرستار با مدرک معتبر کانادا Registered Nurse


بیمه کار کانادا

اگر بیکار هستید، ممکن است بتوانید بیمه کار (Employment Insurance) دریافت کنید، در حالی که به دنبال کار یا ارتقاء مهارت های خود هستید، EI به شما کمک مالی کوتاه مدت میکند. اگر در کانادا کار می کنید، باید حق EI را پرداخت کنید تا زمان احتیاج بتوانید از آن استفاده کنید. اکثرا کارفرماها پرداخت های EI را از حقوق کارگران کم میکنند. اگر شما برای خودتان کار می کنید و از طریق ویزای استارت آپ یا ویزای سرمایه گذاری کانادا در کشور اقامت دارید نیز می توانید انتخاب کنید که در برنامه EI شرکت کنید یا خیر، برای استفاده از EI، باید معیارهای خاصی را داشته باشید.


همچنین ممکن است مزایای بیمه کار را با شرایط زیر دریافت کنید:

بیمار، مجروح یا در قرنطینه به دلایل بهداشتی باشید

حامله یا مراقب یک نوزاد تازه متولد شده یا فرزند پذیرفته شده باشید

در حال مراقبت از یک عضو خانواده که به شدت مبتلا به خطر بالای مرگ است باشید.


پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن یکی از سه موزه بزرگ در خیابان اکسیبیشن رود در کنزینگتون جنوبی، لندن است.شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعات فراوانی را راجع به موزه تاریخ طبیعی لندن کسب کنید.
بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

رتبه بندی که در اینجا ذکر می شود، به طور قطع ارائه دهنده ی بهترین مشاغل این کشور در سال 2018 است. ما با استفاده از فرمول خاص خود و همچنین داده های موجود در Statistics Canada و Employment & Social Development Canada،
هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

بسیاری از شهرهای کانادایی در میان بهترین شهرها برای زندگی در جهان قرار دارند، با این حال هزینه زندگی می تواند به طور قابل توجهی بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ی زندگیتان، متفاوت باشد.
زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه

بیش از 30درصد ساکنان کنونی ترکیه را افراد غیر ترک تشکیل میدهند، که این نرخ در سالهای اخیر در حال افزایش بوده و همچنان ادامه دارد.