برترین جاذبه های گردشگری پاریس

برترین جاذبه های گردشگری پاریس

مشاهده و انجام کارهای نمادین در شهرروشنایی(پاریس)
شما حتی در سفرهای اولتان اسیر زیبایی خیره کننده این شهر خواهید شد و حتما برای شما تصمیم گیری درباره اینکه اول کدام یک از جاذبه های گردشگری پاریس را برای دیدن انتخاب کنید، سخت است. در روزهای اول سفرتان در این شهر، الویت هایتان برای گشت و گذار چه مکان هایی باید باشد؟
خیلی آسان است که در خیابان های کوچک و سنگفرش شده و قدیمی راه بروید و خود را غرق موزه ها  و مکان های بیشمار پیشنهاد شده در کتاب راهنما کنید. مطمینا این شهر ارزش این را دارد که بیشتر مکان هایش را ببینید. اما اگر این اولین بار است که به پایتخت فرانسه آمده اید، جاذبه های توریستی کمی وجود دارد که هنگام ورودتان بخواهید روی آنها تمرکز کنید.  بدون معطلی با یک کلیک، مطالب ما در رابطه با ده  جاذبه و مکان فراموش نشدنی که در محبوبیت، اهمیت تاریخی و حیرت انگیز بودن منحصر به فردند را بخوانید. بله، حتما خودتان حدس می زنید، یکی از آنها کلیسای نوتردام است.

بیشترین جاذبه در پاریس: موزه لوور و کاخ قدیمی The Louvre Museum and Old Palace
باید نصف عمر خود را صرف کنید تا بتوانید داخل و خارج موزه لوور را کاملا ببینید. خوب به هر حال باید از جایی شرو کنید. محوطه این موزه شامل بزرگ ترین و متنوع ترین مجموعه ی نقاشی، مجسمه و اشیای تزئینی پیش از قرن بیستم میلادی است. موزه لوور یکی از بزرگ ترین جاذبه های توریستی در دنیاست. مونا لیزا و ونوس میلو را فراموش نکنید، و حتما سعی کنید از ابعاد خلوت تر آن دیدن کنید و آثار ورمیر، کارواجیگو، رامبراند و دیگر هنرمندان بی نظیر را نیزحتما ببینید. کاخ قدیمی Old Palace نیز که به قرن ها پیش بر می گردد نشان دهنده تاریخ غنی از قرون وسطی تا کنون است.

جاذبه های گردشگری پاریس

دومین جاذبه پاریس: کلیسای جامع نوتردام، شگفتی های گوتیک Notre-Dame Cathedral, a Gothic Marvel
اگر در اولین سفرتان به پاریس از معماری شگفت انگیز گوتیک که به قرن 12 میلادی بر می گردد دیدن نکنید، سفرتان کامل نخواهد بود.  مطمئنا دیدن یکی از زیباترین کلیساهای اروپا، برجهای خیره کننده کلیسای جامع نوتردام، منارها، شیشه های رنگی و مجسمه ها نفس شما را بند خواهد آورد. 
اول از مکانی که قلب پاریس در قرون وسطی بود و بیش از صد سال برای ساخت آن کار شده دیدن کنید. همچنین بالا رفتن از برج شمالی برای دیدن پاریس از مکان کوازیمودو حیاتی ست. حتما خیلی زود دلیل اینکه نوتردام یکی از بزرگ ترین جاذبه های پاریس است را متوجه خواهید شد. 
همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده، بازدید از این کلیسای جامع  در سفر تعطیلات زمستانی به پاریس و یا کریسمس، می تواند بسیار فوق العاده باشد.

جاذبه های گردشگری پاریس

سومین جاذبه پاریس: برج ایفل  The Eiffel Tower 
برج ایفل بیش از هر جاذبه توریستی دیگری به عنوان نماد پاریس شناخته شده است. اما در گذشته اینچنین نبوده است. این برخ آهنی که توسط گوستاو ایفل برای نمایشگاه جهانی سال 1889 ساخته شد، هنگام رونمایی مورد استقبال پاریسی ها قرار نگرفت. این برج از آن زمان تا کنون بیش از 220 میلیون بازدید کننده را جذب خود کرده است و در حال حاضر تصور پاریس بدون آن سخت است. برج ایفل با نور خود مانند تاجی بر سر شب های پاریس است و با درخشش خود مانند این است که طوفان نور بر پا می کند، همچنین اخیرابا ورود به قرن بیست و یکم و با استفاده از پنل های خورشیدی و سطوح شیشه ای، موجب بهت و لذت همگان شده است. کلیشه است؟ شاید، اما ضروری است.
جاذبه های گردشگری پاریس

چهارمین جاذبه پاریس: موزه Orsay  
حتما روی پل مابین لوور تا موزه Orsay  پیاده روی و پل کلاسیک و همچنین مدرن را مشاهده کنید. این پل شامل مجموعه ای از نقاشی های امپرسیونیست و پست امپرسیونیسم است. نورو اتاق های بزرگ شما را به دیدن سه طبقه پر از شگفتی های مدرن، از رقصندگان اترال دگا گرفته تا نیلوفرهای آب مونتی می کشاند که همگی به جنگل های پربرگ گاوین می رسند. مهمترین آثار ون گوگ، دلکرویکس، مانتی و دیگران نیز منتظر شما هستند.
جاذبه های گردشگری پاریس

پنجمین جاذبه  پاریس: سوربن و منطقه لاتین The Sorbonne and the Latin Quarter
دانشگاه سوربن روح تاریخی بخش لاتین است که آموزش عالی برای قرن ها در آن رونق گرفته است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه هاست که در سال 1257 برای گروه کوچکی از دانش جویان الاهیات تاسیس شد.این دانشگاه پذیرای متفکران بزرگ بیشماری از جمله فیلسوف هایی مانند رنه دکارت، ژان پل سارتر و سیمون دوبوووردر بوده است. قبل از گشت و گذار در خیابان های پرپیچ و خم منطقه لاتین در محوطه پشت دانشگاه، از نوشیدنی در تراس  کافه در بخش جلویی  آن لذت ببرید. 
جاذبه های گردشگری پاریس

ششمین جاذبه پاریس: طاق نصرت و شانزلیزه Arc de Triomphe and the Champs-Elysees
این بنای 164 فوتی که به دستور ناپلئون ساخته شد نماد پیروزی و قدرت نظامی است و در زمانی ساخته شد که رهبران برای نشان دادن افتخارات خود چنین بناهایی را می ساختند. مجسمه ها و برجسته کاری های زیبای روی این بنا یاداور ژنرال ها و سربازان ناپلئون است. از بنای طاق نصرت حتما دیدن و پس از آن در خیابان شانزلیزه پیاده روی کنید مطمئنا احساس فوق العاده ای به شما دست خواهد داد.
جاذبه های گردشگری پاریس

هفتمین جاذبه پاریس: مرکز پومپیدو و اطراف بیومبرگ Centre Pompidou and the Beaubourg Neighborhood   
پاریسی ها مرکز ژرژ پمپیدو را نبض  فرهنگی این شهر می دانند. این موزه هنری مدرن و مرکز فرهنگی، که مردم آن منطقه آن را بیومبرگ می نامند، در سال 1977 به افتخار جرج پمپیدو رئیس جمهور ساخته شد. 
طرح اسکلتی این بنا که شبیه به استخوان و رگ های بدن است یا شما را شیفته خود و یا منزجر خواهد کرد و احساسی مابین این نخواهید داشت. اگر طرح این بنا باب طبع شما نیست، مجموعه ماندنی موزه ملی هنر مدرن که اثر مودیلیانی و ماتیس است حتما شما را جذب خود خواهد کرد. دیدن منظره های پشت بام های شهر نیز بسیار فوق العاده است.

جاذبه های گردشگری پاریس
هشتمین جاذبه پاریس: قلب مقدس و مونمارت Sacré Coeur and Montmartre
محوطه قلب مقدس با گنبد سفید رنگش که برخی آن را تاج پاریس می دانند بالاترین نقطه پاریس و در مونمارت است. این کلیسا که در سال 1909 به کلیسای ارتدکس تبدبل شد، به خاطر محوطه داخلی طلایی آن و تراس های فوق العاده اش که در روز شهر پاریس به زیبایی از آنجا دیده می شود، مشهور شده است.  
با یک بلیت مترو می توانید به این منطقه بروید و پس از آن در خیابان های مارپیچ مونمارت پیاده روی کنید. و اگر انرژیتان بعد از بالارفتن از تپه ها و پله های مونمارت تمام شد برای تجدید قوا به یکی از کاباره های سنتی آن مثل Moulin Rouge یا ultra-folksy Au Lapin Agile بروید.
جاذبه های گردشگری پاریس

نهمین جاذبه پاریس: تور قایق سواری بر روی روی رودخانه سین
اگر می خواهید خاطره جالب و فراموش نشدنی از پاریس داشته باشید، حتما از تورهای قایق سواری بر روی رودخانه سین استفاده کنید و از مناظر اطراف آن حین قایق سواری لذت ببرید. شرکت هایی نظیر Bateaux-Mouches و Bateaux Parisiens تورهای قایق رانی یک ساعته بر روی رودخانه سین را حدود 10 یورو ارائه می دهند. به وسیله این قایق ها شما می توانید به نزدیکی نوتردام و برج ایفل بروید. سعی کنید در شب به قایق رانی بروید تا بتوانید از تلالو نور ستاره ها در رودخانه سین لذت ببرید. البته تورهای قایقرانی برای بعضی از کانال ها و شاهراه های دیگر وجود دارد که با استفاده از آنها نیمه پنهان شهر را می توانید ببینید.
جاذبه های گردشگری پاریس

دهمین جاذبه پاریس: گورستان Père Lachaise
گورستان های پاریس محل دفن بسیاری از شاعران معروف است. که معروف ترین آنها Père Lachaise است. شخصیت های معروف بسیاری در آنجا دفن شده اند که معروف ترین آنها Jim Morrison که مقبره اش همیشه توسط هوادارانش احاطه می شود.  مولیر، نمایشنامه نویس فرانسوی، اسکار وایلد، ادیت پیاف و ریچارد راایت، افراد دیگر مدفون شده دراین قبرستان هستند. رفتن به بالترین نقطه این قبرستان و تماشای سردابه های آ« خالی از لطف نیست.
جاذبه های گردشگری پاریس

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

باغ کوکن هوف هلند

باغ کوکن هوف هلند

این شگفتی هلندی که به آن «باغ اروپا» هم می گویند، جز یکی از پرپازدید ترین و زیباترین باغ گل های جهان است. باغ کوکن هوف هلند با ۳۲ هکتار وسعت میتواند مکانی مناسب برای گشت و گذار همراه با خانواده باشد.ما در این مقاله دانسته های شما را در خصوص باغ کوکن هوف هلند افزایش خواهیم داد.
کار در کانادا

کار در کانادا

با افزایش رو به رشد فرصت های شغلی، کانادا به طور مداوم به دنبال افرادی است که این موقعیت ها را پر می کنند.
آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا

کانادا به دلیل آنکه دومین کشور پهناور جهان است، آب و هوای بسیار متنوعی دارد.
زیباترین جاذبه های گردشگری هلند

زیباترین جاذبه های گردشگری هلند

هلند زمانی قدرت دریایی قابل توجهی بود و امروز یکی از پرتراکم ترین کشورهای روی زمین است و حدود ۱۵ میلیون نفر در این کشور کوچک زندگی می کنند. زمانی نیمی از زمین های هموار آن زیر آب بود و هنوز هم بیشتر قسمت های این کشور در سطح دریا یا پایینتر از سطح دریا قرار دارند. مناظر و چشم اندازهای زیبای زیادی در این کشور وجود دارد، فقط باید بدانید که این مناظر را چطور پیدا کنید. از شهرهایی با آبراه های زیبا گرفته تا پارک های ملی و جنگل های انبوه، در اینجا بعضی از زیبایی های هلند را برایتان معرفی کرده ایم