13 جاذبه طبیعی استرالیا

13 جاذبه طبیعی استرالیا


سرزمین استرالیا در بردارنده مناظر طبیعی فوق العاده ای است که جلوه زیبایی به این کشور داده اند. بعضی از این مناظر مانند این است که به سیارات دیگر تعلق دارند و مابقی تا حدی زیبا هستند که شما می توانید کل روز را برای تماشای آنها صرف کنید. 

 کوه های دریایی، پارک ملی تاسمان، تاس جادبه های استرالیاصخره های عظیم الجسه دریایی واقع در انتهای شبه جزیره تاسمان در استرالیا واقعا شگفت انگیز هستند. این صخره های از آب بیرون زده و خارق العاده با ارتفاع حدود 300  متر(984 پا)  به سواحل اطرافش جلوه ای فرازمینی داده است.  این صخره ها بزرگ ترین صخره های سمت جنوبی ساحل هستند و مکان مطلوبی برای کوهنوردان متهور است. اگر شما این تهور را در خود نمی بینید حتی نگاه کردن به جاذبه شگفتی  تاسمانیا نیز می تواند بسیار جذاب باشد.

UMPHERSTON SINKHOLE, MT GAMBIER, SA جاذبه های دیدنی استرالیااگر شما در حال دیدن جاده بزرگ اقیانوس هستید حتما یادتان باشد که در Mt Gambier توقف کنید. این چاه کوچک قبلا یک غارسنگ آهکی بود که توسط آب دریا و فساد و فروریختگی سقف آن به شکل کنونی درآمده است. از آن زمان تا کنون به یک مکان شگفت انگیز و یکی از جاذبه های استرالیا تبدیل شده است که دیدن آن هم در شیب و هم در روز تحسین برانگیز است. و چیزی که آن را بیشتر جذاب کرده نزدیکی آن به مرکز شهر Mt Gambier استرالیا است. 

 قله ها Pinnacles، پارک ملی Nambung، استرالیای غربی قله ها Pinnacles، پارک ملی Nambung، استرالیای غربی خود را برای دیدن مکانی مریخی آماده کنید. این قله ها مجموعه بزرگی از ستون های سنگ آهکی است که از دل کویر بیرون زده و منظره چشم نوازی را به وجود آورده است. یکی دیگر از ویژگی های این مکان نزذیکی آن به اقیانوس است. خارق العاده است، شما احساس می کنید که در مکانی غیر از کره زمین هستید. 

GRAMPIANS NATIONAL PARK, VIC وی آی سی، پارک ملی گرامپیانزGRAMPIANS NATIONAL PARK, VIC وی آی سی، پارک ملی گرامپیانزمسافران زیادی هر ساله تنها با حدود سه ساعت رانندگی از ملبورن به سمت غرب از گرامپیانز GRAMPIANS دیدن می کنند. اگر از این جاذبه استرالیا دیدن کنید حتما متوجه خواهید شد که این مکان مورد کم لطفی قرار گرفته است.  مطمئنا توریست های زیادی در آن اطراف وجود دارد اما گفتن اینکه گردشگران تورهای استرالیا باید برای دیدن به این مکان بیایند آسان است. بهتر است خیلی مبهوت دیدن آن نشوید و در عوض از ایستادن در زیر و یا بالای قله های ماسه سنگی و ناهموار آن لذت ببرید و مجذوب آن شوید. گرامپیانز کاملا این شایستگی را دارد که به عنوان یک پارک ملی در نظر گرفته شود.

تونل های UNDARA LAVA، پارک ملی ولکانیک، QLDتونل های UNDARA LAVA، پارک ملی ولکانیک، QLDزمانی آتشفشانی فعال در این منطقه بود اما در حال حاضر می توانید مجموعه ای از تونل ها و غارهای شگفت انگیزی را ببینید. اندرا در حدود 200،000 سال پیش در نتیجه فوران اتشفشان بوجود آمد و یکی از دارنده های طولانی ترین لوله های گدازی تونلی در سطح دنیاست. نتیجه این خشم طبیعت در گذشته آنقدر شما را مجذوب می کند که مطمینا عکس های آن را در اینستاگرام خود خواهید گذاشت. برای رسیدن به پارک ملی آتشفشانی اندرا استرالیا باید از جنوب غربی کایرنس حدود سه ساعت و نیم رانندگی کنید.  


BUNGLE BUNGLES, PURNULULU NATIONAL PARK, WA BUNGLE BUNGLES, PURNULULU NATIONAL PARK, WAهنگامی که صحبت درباره جاذبه هابی خیره کننده استرالیا به میان می آید، بانگل بانگل یکی از مکان هایی است که راجع به آن زیاد صحبت خواهد شد.  این تمثیل که در کیمبرلی است شامل رشته ای از برج های مخروطی مثل زنبور عسل می باشد که علی الخصوص هنگامی که از آسمان به آن نگاه شود،  به آسانی چشم هر بیینده ای  را خیره می کند.  این میراث رنگارنگ، دیدنی و شگفت انگیز جهانی در 290 کیلومتری (180 مایل) جنوب کونانورا واقع شده است و جایی است که حتما باید در طول زندگیتان آن را ببینید. 


STROMATOLITES OF HAMELIN POOL, SHARK BAY, WA STROMATOLITES OF HAMELIN POOL جاذبه های استرالیااسترومااتولیت ها به عنوان فسیل زنده شناخته می شود و  آنهایی که در فهرست میراث جهانی شارک بی آمده اند، قدیمی ترین و بزرگترین نوع آنها هستند.  دیدن آنها بسیار جالب است چون مانند این است که در حال نگاه کردن به یک دایناسور زنده هستید.  هنگامی که در مسیر در حال خواندن دفترچه راهنما هستید در امتداد اسکله راه بروید تا بتوانید آنها را بهتر ببینید. این  مسیر حدود 225 کیلومتری (140 مایل) جنوب کارنارون و 300 کیلومتری شمال جرالتون است و یا اگر در حال عبور از سواحل مرجانی هستید، با سی دقیقه رانندگی سی می توانید انها را ببینید. 

KATA TJUTA, ULURU- KATA TJUTA NATIONAL PARK, NTدیدنی های استرالیا KATA TJUTA NATIONAL PARKاز شهر Uluruبگذرید. اکنون می خواهیم راجع به شهری که در همسایگی آن است صحبت کنیم. کاتا تجوتا منبع گنبدهای ماسه ای قرمز رنگ است که بیش از هر چیز دیگری به چشم می آید.  این شهر اگرچه داری یک صخره است، با این حال این 36 گنبد مکان مناسبی برای عکس گرفتن است. نکته جالب در اینجا این است که بالاترین نقطه کاتا تجوتا یعنی Mt Olga  با ارتفاع 546 متر (1791 پا) از سطح زمین،  تقریبا 200 متر (656 فوت) بالاتر ازUluru است که این باعث شده که شما برای دیدن رد سنتر Red Centre توقف کنید. 


WILPENA POUND, FLINDERS RANGES, SA جاذبه گرشگری استرالیاویلپنا پاند Wilpena Pound که برجسته ترین مکان درفلیندرز رنجز Flinders Ranges می باشد یک منظره فرئرفته و وسیع است که شما حتما مبهوت آن خواهید شد. وسعت ان به 100 کیلومتر (62 مایل) می رسد و تنها راه ورود به آن دره ای است که طول آن 11 کیلومتر (هفت مایل) طول و 8عرض آن کیلومتر (پنج مایل) است. دیدن آن از آسمان و هنگام پرواز و دیدن منظره رنگارنگ آن بی نظیر است. 

AUSTRALIA’S PINK LAKES, VARIOUS LOCATIONS مکان های دیدنی استرالیاما نمی توانستیم تنها بر روی ویزگی های یک دریاچه در استرالیا تمرکز کنیم، ولی می توانیم یک نوع آن را مورد برسی قرار دهیم. دریاچه های زیبای صورتی رنگ در سراسر کشور برجسته هستند. این زیبایی طبیعی به خاطر غلظت جلبک در آب به وجود آمده است. این تغییر رنگ بسیار شگفت انگیز است و باعث شده که به یکی از جاذبه های منحصزر به فرد استرالیا تبدیل شود. دریاچه صورتی نزدیک اسپرانس (در حدود 7.5 ساعت رانندگی از جنوب پورت) و دریاچه هیلییر Hillier در همان منطقه نونه های بلرزی هستند در حالی که دریاچه های صورتی پارک صورتی Murray-Sunset در شمال غربی ویکتوریا نیز بسیار چشمگیر هستند. 

KINGS CANYON, WATARRKA NATIONAL PARK, NT WATARRKA NATIONAL PARK  در استرالیادیوارهای ماسه سنگی بلند کینگز کانیون  Kings Canyon بسیار شگفت انگیزند. این دیوارها هم صاف و هم دندانه دار است و با رنگ های روشن و زیبا تزئین شده و حتما ارزششان برای عکس گرفتن خیلی بیشتر از ستاره های سینما است. حدود 470 کیلومتر (292 مایل)  از جاده این جاذبه از سمت  آلیس اسپرینگزدرخت کاری است و شما م بتوانید  از قدم زدن در امتداد آن لذت ببرید. 

WALLS OF CHINA, MUNGO NATIONAL PARK, NSW WALLS OF CHINA پارک ملی استرالیاهنگامی که راجع به جاذبه های طبیعی استرالیا صحبت میشود، این پدیده خارق العاده را نباید دست کم گرفت. در اینجا طبیعت آنچنان ماهرانه ماسه هاس هلالسی شکل و تپه های شنسی به وجود آورده است که شما کحو تماشای آنها می شوید.  پارک ملی مونگو Mungo یکی از ویژگی های کلیدی منطقه دریاچه های میراثی ویلاندرا Heritage Willandra Lakes اکه در فاصله 125 کیلومتری (78 مایل) میلدورا Mildura است که به خاطر اهمیت فرهنگی عظیم خود مشهور است. با پرواز از میلدورا و یا با کمتر از و 9 ساعت رانندگی می توانید به این مکان برسید. 

WAVE ROCK, HYDEN, WA جاذبه های دیدنی برتر در استرالیابه یکی از جذابترین جاذبه های طبیعی استرالیا خوش آمدید.اگر بدون دیدن تابلوهای راهنمایی کنار جاده به مسیر خود ادامه دهید، حتما از دیدن یکی از جاذبه های خیره کننده محروم می مانید.  این صخره گرانیتی با ارتفاع 15 متر (49 فوت) و پهنای 110 متر (361 پا) دارای سطح نرم و موج دار است و نام صخره موجی به درستی برای آن انتخاب شده است. 


پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

زیباترین جاذبه های گردشگری هلند

زیباترین جاذبه های گردشگری هلند

هلند زمانی قدرت دریایی قابل توجهی بود و امروز یکی از پرتراکم ترین کشورهای روی زمین است و حدود ۱۵ میلیون نفر در این کشور کوچک زندگی می کنند. زمانی نیمی از زمین های هموار آن زیر آب بود و هنوز هم بیشتر قسمت های این کشور در سطح دریا یا پایینتر از سطح دریا قرار دارند. مناظر و چشم اندازهای زیبای زیادی در این کشور وجود دارد، فقط باید بدانید که این مناظر را چطور پیدا کنید. از شهرهایی با آبراه های زیبا گرفته تا پارک های ملی و جنگل های انبوه، در اینجا بعضی از زیبایی های هلند را برایتان معرفی کرده ایم
هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

ترکیه کشوری با فرهنگ عمیق و متنوع در سالهای اخیر در زمینه های سیاسی ،اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی روند رو به رشدی را داشته است ، و امروزه به عنوان یک ملت مدرن در سرزمینی باستانی با آب و هوای معتدل و مدیترانه ای پذیرای مهاجرین از سراسر جهان میباشد.
بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

کانادا دارای بسیاری از شهرهای عالی است که علاوه بر مناظر دیدنی و منحصر به فرد، آب و هوای متنوع در هر شهر، فرصت های شغلی عالی و کیفیت بالای زندگی را به شهروندانش می‌دهد.
هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

بسیاری از شهرهای کانادایی در میان بهترین شهرها برای زندگی در جهان قرار دارند، با این حال هزینه زندگی می تواند به طور قابل توجهی بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ی زندگیتان، متفاوت باشد.