هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

بهداشت جهانی، دولت اجتماعی پیشرفته، شهرت به مهربانی و جغرافیایی مناسب برای مسافران، اسکی بازان، ملوانان، عکاسان و شهروندان به طور یکسان؛ این دلایلیست که چرا بسیاری از مردم از سراسر جهان در حال مهاجرت به کانادا هستند. اگر از جمله کسانی هستید که تصمیم به مهاجرت به کانادا دارند، یکی از اولین قدم ها این است که هزینه های جابجایی و هزینه زندگی در کانادا را بررسی کنید. این که آیا شما بازنشسته شده اید، یا به طور موقت یا  دائم به کانادا منتقل می شوید، مهم است بدانید که آیا منابع مالی شما امکان زندگی در کانادا را میدهد یا خیر. در روند اخذ ویزای کانادا یکی از مهمترین شرایط ارائه مدارکی مبنی بر تمکن مالی شما و علاوه بر آن قانع کردن مامور مهاجرت در خصوص توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در کانادا است.

بسیاری از شهرهای کانادایی در میان بهترین مکانها برای زندگی در جهان قرار دارند، با این حال هزینه زندگی می تواند به طور قابل توجهی بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ای که در آن زندگی می کنید، متفاوت باشد. به همین دلیل مهم است که قبل از مهاجرت به کانادا تحقیق خود را انجام دهید و هزینه های مورد انتظار را برای هر شهری که بر اساس اهداف خود و آنچه که می توانید هزینه کنید انتخاب کرده اید، مقایسه کنید.


هزینه زندگی در کانادا برای مهاجرین

هزینه زندگی در کانادا بالا است، اما در مقایسه با سایر نقاط جهان مانند اروپای غربی، نسبتا ارزان تر میباشد. تفاوت های قابل توجهی در هزینه های زندگی در کانادا بین مناطق روستایی و شهرهای بزرگ مانند تورنتو و ونکوور وجود دارد که می تواند بسیار گران باشد؛ با این وجود توجه داشته باشید که درآمد بین شهرها، استان ها و البته بخش ها نیز تفاوت دارد. بالاترین حقوق های پرداخت شده در کانادا مربوط به معادن، حفاری نفت و گاز و کار در اداره های آب، برق و مخابرات است. از سوی دیگر، مهاجرانی که در بخش های مسکن و غذا، صنایع هنری، سرگرمی و تفریحی کار می کنند، حقوق کمتری خواهند گرفت.

در کانادا، متوسط هزینه یک خانواده می تواند نیمی از حقوق دریافتی خالص باشد. علاوه بر هزینه های ضروری مانند مسکن، غذا و لباس، شما باید برای مواردی نظیر هزینه هایی برای سلامتی و بیمه، قبض ها، مراقبت شخصی و لوازم خانگی نیز مبلغی درنظر بگیرید. همچنین آب و هوای کانادا تاثیر زیادی بر هزینه های مهاجرین دارد، مهاجران جابجا شده به کانادا باید با زمستان های سنگین کانادا روبرو شوند و این مستلزم مصرف گاز بیشتر برای گرمایش و مهیا کردن شرایط دیگر میباشد. در کانادا، هزینه آب، برق و گاز به واسطه استان متفاوت است، چیزی حدود 5 تا 6درصد حقوق هرشخص به آن تعلق میگیرد؛ شهروندان انتاریو تقریبا بالاترین نرخ را پرداخت می کنند.


آمار مربوط به هزینه های زندگی در کانادا

·        براساس گزارش موسسه Fraser که از سازمان آمار کانادا استفاده می کند، هزینه های مسکونی در انتاریو در سال 2008 تا 2016، 71 درصد افزایش یافت؛ در همان دوره، میانگین جمعیت کانادا به میزان 34 درصد افزایش پیدا کرد.

·        کمپانی مرسر Mercer هزینه های تطبیقی اقلام را در سال 2018 در 209 شهر جهان اندازه گیری کرده (هزینه ها شامل مسکن، حمل و نقل، غذا، لباس، کالاهای خانگی و سرگرمی)؛ در این رتبه بندی ونکوور و تورنتو به طور مشترک در رتبه 109 و مونترال 147 و کلگری و اتاوا به ترتیب در رده های 154 و 160 گران ترین شهرهای جهان قرار گرفته اند.


هزینه مسکن در کانادا

درنظر گرفتن هزینه اجاره مسکن یکی از مهمترین هزینه های زندگی است، زیرا این بخش چیزی حدود 30 تا 50 درصد از درآمد هر شخص را در برمیگیرد. هزینه های اجاره در کانادا در شهرهای مختلف و مناطق متفاوت است؛ بالاترین نرخ اجاره در شهرهای بزرگ مانند ونکوور و تورنتو و در نزدیکی مراکز شهر می باشد؛ برای پرداخت اجاره های پایین تر باید یک آپارتمان در خارج از شهر اجاره کنید. برای مثال هزینه اجاره ی یک آپارتمان دوخوابه در سال 2018 در تورنتو بین 1600 تا 2000 دلار ، در کلگری بین 1200 تا 1600 دلار، در مونترآل بین 800 تا 1200 و در ونکوور بین 1800 تا 2200 دلار بوده است.


هزینه غذا در کانادا

غذا و نوشیدنی در کانادا مقرون به صرفه محسوب میشوند اما ارزان نیستند، اگرچه معمولا ارزان تر از کشورهای اروپای غربی اما نسبت به ایالات متحده کمی گرانتر میباشند. با این حال، قیمت مواد غذایی در کانادا در چند سال گذشته افزایش یافته است. مردم  کانادا گوشت گاو و مرغ بیشتر مصرف میکنند که ارزان تر و بیشتر در دسترس میباشد. میوه های تازه و سبزیجات در تمام طول سال برای قیمت هایی که به طور کلی کمی ارزان تر از اروپای غربی است، در دسترس هستند. نان کانادا دارای کیفیت و طعم خوب میباشد، اما هزینه های آن کمی گران است؛ به صورت میانگین یک نان برای دو نفر حدود 2.1 دلار هزینه دارد.


هزینه حمل و نقل در کانادا

کانادا دارای سیستم حمل و نقل بزرگیست که هزینه استفاده از وسائل نقلیه عمومی به نسبت کمی گران، اما ارزان تر از سایر مراکز مهم جهان است. اتومبیل ها قیمت نسبتا مناسبی برای خرید دارند، همینطور بنزین و سایر سوخت ها؛ به همین دلیل اکثر کانادایی ها از ماشین شخصی برای تردد استفاه میکنند. میانگین هزینه استفاده از حمل و نقل عمومی درکانادا برای یک نفر در یک ماه 100 تا 120 دلار میباشد.


هزینه تحصیل در کانادا

یکی از روش های عمده مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی میباشد، زیرا کانادا به دلیل داشتن تعداد زیاد مدارس با کیفیت و مقرون به صرفه شناخته شده است. کانادا برای همه شهروندان کانادایی و ساکنین دائمی مهد کودک و مدارس دولتی رایگان ارائه میکند. هر منطقه به نظام آموزشی خود می پردازد، بنابراین سیاست ها، هزینه ها و الزامات از استان به استان متفاوت است. مهاجرینی که ویزای اقامت دائمی یا ویزای کار کانادا را ندارند باید برای ویزای تحصیل فرزندان خود درخواست دهند، و در صورت پذیرش باید هزینه تحصیلات پرداخت شود که تقریبا برابر با مدارس خصوصی است.


هزینه های بهداشت و درمان در کانادا

همه شهروندان کانادایی و ساکنین دائمی واجد شرایط دریافت بیمه بهداشتی عمومی در کانادا می باشند. سیستم مراقبت بهداشتی کشور شامل برنامه های بیمه بهداشتی استانی و منطقه ای است که از طریق مالیات ها تامین و توسط هر استان جداگانه مدیریت می شوند. پس از درخواست برای بیمه بهداشت عمومی، ممکن است تا تایید آن کمی زمان ببرد در این دوره می توانید بیمه بهداشتی خصوصی موقت خریداری کنید.


ارزان ترین و گران ترین شهرهای کانادا

در هنگام مهاجرت به کانادا ، هزینه زندگی در تعیین شهر محل سکونت بسیار مهم است، زیرا کانادا یکی از کشورهای گرانقیمت جهان است. حقوق ها، کالاها و خدماتی که می توانند با دلار کانادا مبادله شوند، استان به استان متفاوت اند. با این حال، برخی از شهرها به دلیل و شرایط مختلف ، به مراتب ارزانتر یا گرانتر از مقدار متوسط کشور هستند.


گران ترین شهرهای کانادا برای زندگی کدام هستند؟

·        ونکوور Vancouver, British Columbia

·        تورنتو Toronto, Ontario

·        ویکتوریا Victoria, British Columbia

·        میسیسوگا Mississauga, Ontario

·        یلونایف Yellowknife, Northwest Territories

·        رجینا Regina, Saskatchewan


ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی کدام هستند؟

·        مونکتون Moncton, New Brunswick

·        شربروک Sherbrooke, Quebec

·        سارنیا Sarnia, Ontario

·        شهر کبک Quebec City, Quebec

·        ابوتسفورد Abbotsford, British Columbia

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

پنج روستای زیبای در ایتالیا

پنج روستای زیبای در ایتالیا

ایتالیا کشوری توسعه‌یافته در جنوب قاره اروپا است، این کشور به دلیل داشتن آب و هوای متعادل دارای طبیعت منحصر به فرد میباشد.ما با ارائه این مقاله میتوانیم بهترین راهنمای سفر به روستاهای چینکو تره ایتالیا باشیم.
بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

بهترین مشاغل کانادا در سال 2018

رتبه بندی که در اینجا ذکر می شود، به طور قطع ارائه دهنده ی بهترین مشاغل این کشور در سال 2018 است. ما با استفاده از فرمول خاص خود و همچنین داده های موجود در Statistics Canada و Employment & Social Development Canada،
بهترین دانشگاه های آلمان 2018

بهترین دانشگاه های آلمان 2018

ما قصد داریم که رتبه بندی جهانی QS پیرامون بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2018 را در اینجا برای شما ارائه دهیم. 45 دانشگاه در این رتبه بندی دانشگاه های کشور آلمان هستند و باید ذکر کرد که دو دانشگاه از این دانشگاه ها، تازه تاسیس می باشند.
کاخ سلطنتی هافبورگ اتریش

کاخ سلطنتی هافبورگ اتریش

اتریش یکی از کشورهایی با تاریخ غنی در اروپا است. کاخ سلطنتی هافبورگ،کاخی متشکل از سبک های مختلف معماری است این مجموعه از قسمت های مختلفی تشکیل شده که هر کدام دارای جذابیت های مختلفی میباشد.ما با ارائه این مقاله دانسته های شما را در خصوص کاخ سلطنتی هافبورگ افزایش خواهیم داد.