بهترین دانشگاه های آلمان 2018

بهترین دانشگاه های آلمان 2018

ما قصد داریم که رتبه بندی جهانی  QS پیرامون بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2018 را در اینجا برای شما ارائه دهیم. 45 دانشگاه در این رتبه بندی دانشگاه های کشور آلمان هستند و باید ذکر کرد که دو دانشگاه از این دانشگاه ها، تازه تاسیس می باشند. آلمان کشوری است که دانشگاه هایش به طور روزافزون مورد توجه دانشجویان قرار می گیرید و 12 دانشگاه این کشور جزء 200 دانشگاه برتر دنیا می باشند که این امر نشان دهنده کیفیت بالای تحصیل در این کشور است.در اینجا ما 10 دانشگاه برتر آلمان را به تفصیل برای شما ذکر خواهیم کرد. 

1.    دانشگاه فنی مونیخ  Technical University of Munich

این دانشگاه پس از چهار رتبه نزول، اکنون در رتبه 64 دانشگاه های برتر دنیاست. اما همچنان برای سومین بار است  که در رتبه بهترین دانشگاه های آلمان قرار می گیرد. دانشگاه TUM خود را یک دانشگاه کارآفرین می داند و هدفش ایجاد محیطی برای پرورش کارآفرینان است.  حدود 24 درصد دانشجویان این دانشگاه، یعنی حدود 40,124 دانشجو، از کشورهای دیگر هستند.

2.   لودویگ-ماکسیمیلیان - دانشگاه مونیخ Ludwig-Maximilians - University of Munich

این دانشگاه با دو رتبه صعود نسبت به سال گذشته، در رتبه 66 برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفت و رتبه خود به عنوان دومین دانشگاه برتر آلمان را حفظ کرد. این دانشگاه که در سال 1472 تاسیس شده یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است.

3.    دانشگاه روبرت کارلز هیدلبرگ Ruprecht-Karls-University Heidelberg

این دانشگاه که نام دیگرش دانشگاه هیدلبرگ است با چهار رتبه صعود در رتبه 68 برترین دانشگاه های دنیا در سال 2018 قرار دارد. این دانشگاه در سال 1398 میلادی تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه آلمان می باشد و دارای 30.787 دانشجو است که از این تعداد، 5,793 دانشجو، دانشجویان بین المللی هستند.

4.   موسسه فناوری KIT کارلسروهه KIT, Karlsruhe Institute of Technology

این دانشگاه آلمانی که معمولا با نام خلاصه KIT شناخته می شود در رتبه 107 بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد و در جنوب غربی شهر کارلسروهه واقع شده است که به ویژه رشته های مهندسی  و فن آوری آن معتبر است.

5.   دانشگاه هومبولت برلین Humboldt University Berlin

این دانشگاه که بهترین دانشگاه شهر برلین است در رتبه 120 برترین دانشگاه های دنیا قرار دارد که رشته های هنر و علوم انسانی آن بسیار معتبر است و در رتبه بندی جهانی QS در سال 2017، رتبه 35 جهانی را در این رشته، از آن خود کرده است.

6.    دانشگاه آزاد برلین Free University of Berlin  

این دانشگاه نیز که در شهر برلین پایتخت آلمان واقع شده است، به همراه دانشگاه گنت بلژیک به طور مشترک رتبه 125 جهانی را از آن خود کرده است. این دانشگاه در سال 1948 تاسیس شده است و  31,500 دانشجو دارد که 20 درصد این تعداد دانشجویان بین المللی هستند.

7.    دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه آخن Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen

این دانشگاه با 5 رتبه صعود در سال 2018 در رتبه 141 برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفت. دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه آخن، بزرگ ترین دانشگاه فنی کشور آلمان است و حدود 44,500 دانشجو دارد. RWTH Aachen در ارتباط مستقیم با صنعت و می توان گفت بزرگ ترین کارفرما در منطقه است.

8.   دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین که امسال نیز پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته با 20 رتبه صعود به رتبه 144 بهترین دانشگاه های دنیا ارتقاء پیدا کرد. دانشگاه TU برلین در رشته های مهندس یبسیار قدرتمند است و باعث شده که عضو گروه TU9 باشد. این گروه،  اتحادیه موسسات برتر فن آوری در کشور آلمان است.

9.     دانشگاه ایبرهارد کارل توبینگن

این دانشگا که با دانشگاهی دیگر به طور اشتراکی رتبه 164 بهترین دانشگاه های دنیا را دارد، این دانشگاه حدود 28300 دانشجو دارد و به ویژه در زمینه هایی مانند الهیات، مطالعات آلمان و پزشکی معتبر است.

10.    دانشگاه فرایبورگ University of Freiburg

نام رسمی این دانشگاه آلبرت لودویگس-دانشگاه فریبورگ است که در سال 2018 در رتبه 117 بهترین دانشگاه های دنیا قرار گرفت. این دانشگاه که در سال 1457 تاسیس شده است دارای بیش از 24000 دانشجو از ده کشور دنیاست و 19 فرد از برندگان جایزه نوبل با این دانشگاه همکاری دارند. 

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا

کانادا به دلیل آنکه دومین کشور پهناور جهان است، آب و هوای بسیار متنوعی دارد.
زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه

بیش از 30درصد ساکنان کنونی ترکیه را افراد غیر ترک تشکیل میدهند، که این نرخ در سالهای اخیر در حال افزایش بوده و همچنان ادامه دارد.
باغ کوکن هوف هلند

باغ کوکن هوف هلند

این شگفتی هلندی که به آن «باغ اروپا» هم می گویند، جز یکی از پرپازدید ترین و زیباترین باغ گل های جهان است. باغ کوکن هوف هلند با ۳۲ هکتار وسعت میتواند مکانی مناسب برای گشت و گذار همراه با خانواده باشد.ما در این مقاله دانسته های شما را در خصوص باغ کوکن هوف هلند افزایش خواهیم داد.
حقایق جالب در مورد آلمان

حقایق جالب در مورد آلمان

آلمان با جمعیت 82 ملیون نفر، پس از روسیه، پر جمعیت ترین کشور اروپاست. سرزمین آلمان در دوران رایش دوم Second Reich(1871-1918)پنجاه درصد از اندازه کنونی اش بزرگ تر بود و بخش اعظم لهستان کنونی و قسمت هایی از لیتوانی را در بر می گرف