بهترین دانشگاه های کانادا 2018

بهترین دانشگاه های کانادا 2018


آخرین رتبه بندی جهانی دانشگاه ها توسط موسسه  QS در سال 2018 در اینجا گردآوری شده است.در این رتبه بندی 26 دانشگاه کانادا جزء بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. از بین این دانشگاه ها 4 دانشگاه جزء 100 دانشگاه برتر و 9 دانشگاه دیگر در بین 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. آیا در این فکرید که در دانشگاه Great White North تحصیل کنید؟ پس بهتر است اول 10 دانشگاه برتر کانادا را در نظر داشته باشید.

1. دانشگاه تورنتو

باردیگر دانشگاه تورنتو از دانشگاه  McGillبه عنوان بهترین دانشگاه کانادا سبقت گرفت و می توان دانشگاه تورنتو را بهترین دانشگاه این کشور و در رتبه 31 بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2018 دانست. این دانشگاه در سال 1827 تاسیس شد و حدود 88,700 دانشجو در سه واحد دانشگاهی آن وجود دارند و به خاطر تحقیقات نوآورانه این دانشگاه، مانند کشف انسولین و سلول ها بنیادی معروف می باشد.

2. دانشگاه McGill

این دانشگاه که در در سال 2018 در رتبه 32 دنیا قرار گرفت، در سال 1826 تاسیس شده و 40,500 دانشجو دارد که حدود 25 درصد آنها از کشورهای دیگر هستند. این دانشگاه در مونترال واقع شده و دارای بیشترین تعداد دانش پژوهان رودز - Rhodes Scholar (142 نفر) و برندگان جایزه نوبل (12 نفر) در بین تمام دانشگاه های کانادا است.

3. دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Colombia

دانشگاه بریتیش کلمبیا در کاناد در سال جاری با شش رتبه نزول در جایگاه 51 دنیا قرار گرفت، با این حال این دانشگاه در کانادا همچنان سومین دانشگاه برتر است. این دانشگاه در شهرهای ونکوور و Kelowna در بریتیش کلمبیا واقع شده است و حدود 62.900 دانشجو دارد که از جمله 14.434 دانشجوی آن از 162 کشور دیگر هستند.

4. دانشگاه آلبرتا University Of Alberta

دانشگاه البرتا در سال 1908 تاسیس شد و بیشتر شعبه های آن در شهر ادمنتون واقع شده است، این دانشگاه با چهار رتبه صعود، همراه با دانشگاه Korea ، کره جنوبی در رتبه 90 در سطح دنیا در سال 2018 قرار گرفت. 37830 دانش آموز از 143 کشور در دانشگاه آلبرتا ثبت نام کرده اند که باعث شده سالانه  12.3 میلیارد دلار به اقتصاد آلبرتا کمک شود.

5. دانشگاه مونترال  Université de Montréal

این دانشگاه رتبه 130 را در دنیا دارد و برترین دانشگاه فرانسه زبان در کانادا و یکی از ده دانشگاه برتر در مونترال است. این دانشگاه در سال 1878 تاسیس شد و یکی از فعال ترین دانشگاه ها در حوزه تحقیق در سطح کاناداست و درآمد حاصل از تحقیقاتش بیش از نیم ملیون دلار است.

6. دانشگاه مک مستر McMaster University

دانشگاه McMaster، با نه رتبه صعود، در سال 2018 رتبه 140 جهانی را از آن خود کرده است. این دانشگاه در سال  1887 در تورنتو تاسیس شد، اما مکان آن در سال 1930 به شهر همیلتون انتاریو تغییر یافت. در دانشگاه  McMaster،  70 مرکزو موسسه  تحقیقاتی وجود دارد، که به خصوص برای مدرسه پزشکی اش شهرت دارد.

7. دانشگاه واترلو University of Waterloo

دانشگاه واترلو در انتاریو نیز شعبه دارد و در سال جاری رتبه 152 جهان  را از آن خود کرده است و یکی از جوان ترین دانشگاه ها ی برتر کاناداست  که در سال 1957 تاسیس شده است. دانشگاه واترلو کانادا، در حال حاضر 36،670 دانش جو دارد که 37٪ آنها فارغ التحصیلان خارج از کانادا هستند.

8. دانشگاه وسترن Western University

دانشگاه وسترن در شهر لندن در انتاریو واقع شده که با دانشگاه  University of Antwerpبلگراد طور مشترک رتبه 210 جهانی را دارد. این دانشگاه که در سال 1878 تاسیس شده است قبلا با نام University of Western Ontario و در حال حاضر حدود 28,800 دانشجو دارد.

9.  دانشگاه کلگری University of Calgary

دانشگاه کالگری در سال 2018 رتبه 217 را در جهان از آن خود کرده است،  رتبه آن نسبت به قبل در سال گذشته نزول پیدا کرد اما همچنان جز 10 دانشگاه برتر کاناداست. این دانشگاه که در سال 1966 تاسیس شده است که دارای پنج شعبه دانشگاهی است و یکی از آنها در قطر است. دانشگاه کاگری محل بسیاری از اختراعات مهم از جمله نوروچیپ می باشد.

10.  دانشگاه کوئین Queen's University

دانشگاه کویین همراه با دانشگاهی دیگر به طور اشتراکی رتبه 224 را در دنیا دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کاناداست که در سال  1848، یعنی 26 سال پیش از بنیان گذاری کانادا، تاسیس شده است. دانشگاه کانادا حدود 22,461 دانشجو دارد که 10 درصد آنها خارجی هستند. 

پرسش خود را در این قسمت وارد نمایید !

برترین جاذبه های گردشگری پاریس

برترین جاذبه های گردشگری پاریس

شما حتی در سفرهای اولتان اسیر زیبایی خیره کننده این شهر خواهید شد و حتما برای شما تصمیم گیری درباره اینکه اول کدام یک از جاذبه های گردشگری پاریس را برای دیدن انتخاب کنید، سخت است.
باغ کوکن هوف هلند

باغ کوکن هوف هلند

این شگفتی هلندی که به آن «باغ اروپا» هم می گویند، جز یکی از پرپازدید ترین و زیباترین باغ گل های جهان است. باغ کوکن هوف هلند با ۳۲ هکتار وسعت میتواند مکانی مناسب برای گشت و گذار همراه با خانواده باشد.ما در این مقاله دانسته های شما را در خصوص باغ کوکن هوف هلند افزایش خواهیم داد.
دیدنی های تورنتو کانادا

دیدنی های تورنتو کانادا

مکان های دیدنی تورنتو کانادا هر ساله ملیون ها نفر را به سمت خود می کشاند که شامل بناهای مدرن، تاریخی، فرهنگی و سیاسی است. تورنتو شهری بزرگ، شلوغ و با فرهنگ های مختلف است که افراد مختلف با ذائقه های متفاوت مثل دوستداران فرهنگ، ورزش ، طبیعت، طرفداران خرید، عاشقان غذا، و کسانی که مایل به کشف مکان های جدید هستند را به سمت خود جذب می کند.
زیباترین جاذبه های گردشگری هلند

زیباترین جاذبه های گردشگری هلند

هلند زمانی قدرت دریایی قابل توجهی بود و امروز یکی از پرتراکم ترین کشورهای روی زمین است و حدود ۱۵ میلیون نفر در این کشور کوچک زندگی می کنند. زمانی نیمی از زمین های هموار آن زیر آب بود و هنوز هم بیشتر قسمت های این کشور در سطح دریا یا پایینتر از سطح دریا قرار دارند. مناظر و چشم اندازهای زیبای زیادی در این کشور وجود دارد، فقط باید بدانید که این مناظر را چطور پیدا کنید. از شهرهایی با آبراه های زیبا گرفته تا پارک های ملی و جنگل های انبوه، در اینجا بعضی از زیبایی های هلند را برایتان معرفی کرده ایم